Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Magyar billentyűzeten, melyik...

Magyar billentyűzeten, melyik kombinációval lehet kettős idézőjelet írni?

Figyelt kérdés

A kettes gombbal (+shift) olyat ír, ami elsőre egy lentit rak, aztán egy fentit, ha még egyszer nyomom. Tudom, hogy ha kitörlöm az elsőt akkor már meg is kaptam, de az valahogy másképp néz ki.

Gyorsan gépelek, ezért egy olyan kéne, hogy ne kelljen törölgetni, és valahogy olyan legyen, mint a nyomtatott sajtóban, könyvekben, újságokban, stb.

Ha a beszúrás\szimbólum menüben meg tudjátok mondani, merre van az, amit keresek, az is megfelel.

Egyébként Microsoft Office Word 2003-at használok.


2010. okt. 3. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Ez a normális. Ha idézel valamit, az elsőnek lent kell lennie, a másiknak fent.
2010. okt. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem idézni, nem tudom hirtelen, hogy mondjam.

Egyébként itt gyakorikérdéseken tudok olyat írni a kettessel "...." csak a wordben nem engedi. Nem lehet valahogy megoldani mégis?

2010. okt. 3. 14:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Az idézőjelet mindig alul nyitjuk meg, mindenhol így KÉNE, mert ez a szabály.

Én meg azért szidom a magyar billentyűzet készítőit, mert nem raktak külön billentyűt, amivel alul nyíló idézőjelet lehet tenni. Minden más nyelvnek van, de nekünk nincs...


Ha annyira bántja a szemed az a lent nyíló idézőjel, azt hiszem, az automatikus javításnál ki lehet kapcsolni, hogy alulra ,,ugrassza". :D

(kénytelen vagyok két vesszővel nyitni, mert ugye, nincs rá külön gomb-.-)

2011. febr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, ,,ugrasztja"... :D
2011. febr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
„alt+0132, és alt+0148”
2014. aug. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt se felejtsük el, hogy a Shift+2-es ilyet ír: ", pedig ez: ” a jó. " <-> ”. Nem egyformák :D
2014. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!