Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » SOS!! Instagramon az engedélye...

SOS!! Instagramon az engedélyem nélkül töltöttek fel rólam (is) fényképet, videót(!)?

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek! Hogyan tudom feljelenteni?


Nem csak rólam, hanem amúgy más is van a képeken, videókon, de én ehhez nem jàrultam hozzá, mèg a kèpek készítéséhez sem! Így is elég megalázó, hogy ahogy ismerem őket, és amilyen bunkók, beküldözgetik az ő privát, baráti Messenger csoportjukba, és mindenki ezen röhög majd), de az, hogy még Instagramon is kiteszik ezeket, méghozzá nyílvánosan?!!


Nagyon szeretném, ha eltűnne. :(



2023. jan. 17. 18:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Az élet nem kívánságműsor.
2023. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szólj nekik, hogy vegyék le, majd ha nem történik meg, akkor a szülőnek szólsz hogy intézkedjenek. Esetleg iskolában osztályfőnöknek lehet jelezni és megbeszélni valamelyik órán, hogy mi a probléma ezzel. Nem egyből feljelenteni kell, és ha fiatalkorú/kiskorú vagy, eleve nem neked kell intézkedni, hanem a szülőnek. Azt pedig tudnod kellene, hogy ha bármilyen bajod van akkor nekik szólsz, mert az internet neked nem tud segíteni.
2023. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Az Instagramnak (a Meta-nak) a szüleid - mint törvényes képviselőid - jelenthetik:

* [link]

* [link]

2023. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
És ezek közül melyik is lesz a jelentés alapja, mikor a kép semmilyen magyar jogszabályt nem sért?
2023. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

#4:

"2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]


(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.


(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén."

Forrás: 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről ( [link] )

2023. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Ezzel én tisztában vagyok, szóval mit is akartál vele mondani?
2023. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
#6: A kérdezőről - aki nem közszereplő, illetve gyanítom a kép nem tömegfelvétel - a beleegyezése nélkül készült egy kép. Ez sérti a "A képmáshoz és a hangfelvételhez való" jogát. Tehát a "semmilyen magyar jogszabályt nem sért" állításod nem állja meg a helyét.
2023. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
A csoportkép szerinted mi?
2023. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

#8: A kérdező nem írta, hogy csoportkép.

Azt írta, hogy "más is van a képeken, videókon" ami még nem feltétlenül "tömegfelvétel", ráadásul az nem épp az emberek sokaságára értendő: [link]

2023. jan. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Ha az RTL kénytelen fizetni, mert parasztbácsi véletlenül rákerült a Mi kis falunk felvételére, akkor te is megteheted. Illetve megtehetik a szüleid, ha nem vagy még 18 éves.
2023. jan. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!