Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az oka hogy másoláskor...

Kisdani19830112 kérdése:

Mi az oka hogy másoláskor kopik a file?

Figyelt kérdés
A fájl nem játszható le!!!

#LED TV #Fájlnévinterferenciahiba #Nem ismerhető fel mp3
2023. jan. 22. 21:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
54%

"Az egyik probléma az, hogy az informatika az "tölteléktárgy". "Nem érettségitárgy", így tojnak bele. sokszor a tanárok is. A diákok meg főleg."

Informatika/újabban digitális kultúra középszinten:

[link]

emelt szinten:

[link]


"Másrészt: a tanterv is rémes. (A tanárnak meg csak nagyon kis mozgástere van az előírttól eltérni.)"

Javaslom figyelmedbe a NAT tanulmányozását:

[link]

nincs "fél év tömény elmélet" meg az "informatika őstörténete".


"Aztán jön az az időszak, amit csak Microsoft terméktanácsadóvá képzésnek hívok: nyaljuk be a Microsoft Word, a Micorosoft Powerpoint, a Microsoft Excel, meg esetleg a Microsoft Access használatát. "

A tanár taníthat Libreoffice-t is. Taníthat Linuxot is. A NAT nem kötelezi a Windows használatára.

Az érettségin mind használható:

[link]


"Aztán meg "webszerkesztés" címén bohóckodnak valami rég nem támogatott vizuális webszerkesztőben, mert ugye a HTML már rohadtul nagy falat lenne. "

A jelenlegi emelt szintű szoftverlistában kódszerkesztők vannak - sehol egy WYSIWYG-szerkesztőprogram.


A "Microsoft terméktanácsadóvá képzés" mögötti probléma inkább az, ami a közületek nyílt forrású szoftverekre váltásánál (lásd München esetét) általában van: nincs mögötte kellő "marketing", nincs "piaca", az egyszeri felhasználónak "meg kell szoknia" az alternatívát.


Másrészt alapvetően az emberek a kényelemre rendezkednek be (és ezzel az "informatikai ipar" nagyon is tisztában van): az átlagfelhasználó nem akar "programozni", nem akarja "megérteni" a rendszer működését, csak egy eszköz kell neki. Éppen ezért nincs "igénye" az alternatívákra.

2023. jan. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 NTBS ***** válasza:
55%

Az informatika/digitális kultúra választható érettségi tárgy. Sokan mást választanak.

Egyébként nem kopik.

2023. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#11 "Informatika/újabban digitális kultúra középszinten: [...]"

Nem azt mondtam, hogy nem lehet belőle érettségizni. "Diáknyelven" érettségitárgynak azt mondják, amiből kötelezően van érettségi. Matematika, magyar nyelv, magyar irodalom, történelem, idegen nyelv. Meg szakoktatásban a szakmai (ágazati) érettségi kötelező még, gimnáziumokban pedig egy (bizonyos feltételek mellett) tetszőlegesen választott tárgy. Ezt nem szokták "érettségitárgy"-ként említeni. Aki pedig nem az informatikát - vagy mostantól digitális kultúrát - választja, az jellemzően tojik bele az egészbe.


"Javaslom figyelmedbe a NAT tanulmányozását:"

Javaslom, tanulmányozd az eddigi NAT-ot, illetve nézz bele egy-két helyi tantervbe! Digitális kultúra néven 2-3 éve létezik ez a tantárgy. Még nem végzett olyan osztály, ami ez alapján tanult volna.

Az igaz, hogy némileg itt már jobb a helyzet, bár hogy 5 óra alatt mit lehet datbáziskezelést tanítani, az erősen vitatható, mint ahogy az is, hogy valóban szükséges-e 25 órában programozást tanítani? A helyzet tényleg jobb, mint az elmúlt 20 évben, de azért még vannak hiányosságok.

(És ugyebár eddig a már felnőtt generációkról beszéltünk.)


"A tanár taníthat Libreoffice-t is. Taníthat Linuxot is."

Csak nem fog.

Mert ő maga sem ismer mást sok esetben. Nem is tanult mást. A Microsoft nagyon mélyen bevásárolta magát az oktatásba. Tettek róla, hogy kevés legyen annak a valószínűsége, hogy valaki mást tanítana. Érettségin persze, lehet választani. Bár sok feladatról lerí, hogy MS Office-ra szabták, és igazából csak azért lehet mást is választani, hogy ne lehessen rájuk azt mondani, hogy nincs választási lehetőség. Aztán mivel a tanárok 99,9%-a úgysem LibreOffice-t tanít, de a többség még csak említést sem tesz róla, így nem is fogják azt választani.


"A jelenlegi emelt szintű szoftverlistában kódszerkesztők vannak - sehol egy WYSIWYG-szerkesztőprogram."

De nem az idei évről beszélünk. Nézd meg mondjuk a tavalyelőtti szoftverlistát! Kompozer, Seamonkey... És a legtöbb tanár nem fogja megtanítani a HTML-t, ha nem muszáj.


"A "Microsoft terméktanácsadóvá képzés" mögötti probléma inkább az, ami a közületek nyílt forrású szoftverekre váltásánál"

Ott az egyetlen valós probléma az volt, hogy amikor már majdnem megtörtént a teljes átállás, hirtelen egy MS-érdekeltségű tag került döntéshozó pozícióba. És lám, hirtelen kiderült, hogy ami addig működött, az mégsem jó.

Vajon Dél-Korea miért kezdett el átállni Linuxra?


"az egyszeri felhasználónak "meg kell szoknia" az alternatívát"

Ez már azért sem lehet érv, mert van, hogy egy-egy Windows, vagy MS Office verzióváltás nagyobb eltéréseket okoz, mint egy Windowsról Linuxra váltás. Emlékszel, amikor megjelent a szalagos eszköztár? Megjegyezném, az OpenOffice sokkal jobban hasonlított a Word 2003-ra, mint a Word 2007. Vagy a Linux FX, ami (ha azt a skint választod), jobban hasonlít a Win10-re, mint a Win11. ;-) Az emberek a legnagyobb változást is megszokják, legfeljebb kicsit anyáznak, de megszokják, ha arról a termékről van szó, amit beléjük neveltek, hogy azt kell használni, mert csak az a jó.


"az átlagfelhasználó nem akar "programozni""

Nem is kell.

Bár ezzel előhozakodni pont akkor, amikor belinkelted, hogy a programozás már a digitális kultúra alapóraszámának része...

2023. jan. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Nem azt mondtam, hogy nem lehet belőle érettségizni."

Ne terelj: azt állítottad, hogy nem éretttségi tárgy, nem azt, hogy nem kötelező érettségi része.


"Javaslom, tanulmányozd az eddigi NAT-ot, illetve nézz bele egy-két helyi tantervbe! "

A régi, 2012-es NAT

[link]

sem tartalmazta a "fél év tömény elméletet" meg az "informatika őstörténetét". Az, hogy a helyi tanterv mit tartalmaz, az meg a tanáron múlik.


"Csak nem fog.

Mert ő maga sem ismer mást sok esetben. Nem is tanult mást."

A 2000-es évek elején már oktatták az akkori tanárképző főiskolákon a Linuxot. Szóval hogy abszolút nem hallott róla, azt kétlem.


Már akkor cikkeztek a Linux közoktatásban való használatán:

[link]

volt/van több Linuxos projekt - például az OpenEDU program

[link]

keretében a Sulix:

[link]

a Novell által szponzorált HuEDU program:

[link]

szóval a lehetőségek adottak voltak.


"Aztán mivel a tanárok 99,9%-a úgysem LibreOffice-t tanít

...

És a legtöbb tanár nem fogja megtanítani a HTML-t, ha nem muszáj."

Mert az átlagfelhasználó nem Libreoffice-szal találkozik munkája során, HTML-t későbbiekben meg csak az informatikai irányultságú nebuló lát majd.


""az átlagfelhasználó nem akar "programozni""

Nem is kell."

A "programozást" értsd átvitt értelemben - szóval az lusta átlagfelhasználó nem akar "elmélyedni", nem akar HTML-t meg CSS-t (meg programozást se), számára elegendő a WYSIWYG.

2023. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!