Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van még olyan Linuxos asztali...

Van még olyan Linuxos asztali környezet, ami a Gnome elveit követi?

Figyelt kérdés
Az asztali környezetek általában arra mennek, hogy minél testreszabhatóbbak, modulárisabbak legyenek. A Gnome kb egy kakukktojás, az úgy van megcsinálva, hogy ugyan nem nagyon testreszabható, viszont cserébe teljesen jól egybe van építve az egész, nem is nagyon kíván testreszabást amúgy se. Vannak még ilyenek?

2023. jan. 28. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Cinnamon is teljesen rendben van. Egyébként Gnome-ot is testre lehet eléggé szabni a bővítményekkel.
2023. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pantheon.
2023. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
LXDE, XCFE. Az elementary OS felülete
2023. jan. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azt mért számít hogy mennyire testre szabható ?
2023. jan. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért számít, mert egy rendesen egybeépített asztali környezetnél szerintem kisebb az esélye a bugoknak és a kompatibilitási/integráltsági hibáknak. A nagyon testre szabható asztali környezeteknél azt vettem észre, hogy gyakrabban fordulnak elő bugok illetve a különböző komponensek (ablakkezelő, asztal kezelő, panel, stb) közti kompatibilitás se a legjobb. Például egyes esetekben a "fogd és vidd" módszer sem működik megfelelően, azaz nem lehet akárhová fájlokat pakolni ráhúzással. A Gnome esetén kb minden "harmóniában" van egymással, mind kinézetben, mind működésben. A nagyon testre szabható asztali környezeteknél az is előfordult már párszor nálam, hogy mondjuk a panel tartalma átrendeződött, és egyéb hasonló idegesítő dolgok.
2023. jan. 30. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:
cinnamonnál nem láttam nagy bugokat. próbáltad már?
2023. márc. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!