Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windowsnál biztonságosan...

Windowsnál biztonságosan tudok backupolni úgy, hogy egyszerűen csak behúzom a backupolni való fileokat a backup mappába, megvárom amíg összehasonlítja, majd kihagyom a már meglévőeket, vagy jobb erre valami szoftver?

Figyelt kérdés
2023. febr. 2. 22:30
 1/7 A kérdező kommentje:

Tehát mondok egy példát.

Adott egy

C:/backup folder

D:/backup folder


Fogom a C tartalmát és áthúzom a D-be. Megvárom amíg leszámolja, majd rányomok h kihagyás?

Vagy ez nem jó mert a különböző méretű fileokat nem fogja átrakni nekem?

2023. febr. 2. 22:31
 2/7 A kérdező kommentje:
Megbízható ez a módszer?
2023. febr. 2. 22:44
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, tehát a probléma itt az, hogy 2 terrabite-nyi apró file-okból álló adathalmazt szeretnék A-ból B-be áthúzni úgy, hogy ebből max 1-5 gb változik meg.


Tehát ezt az 1-5 gb-ot kell csak beszórnia a megfelelő mappákba, ha az egész 2 tb-ot átmásolom, akkor várhatok kb 5-10 órát a másolással.


Ha csak azt az 5 gbot másolom át elvileg pár perc alatt áthúzná. De lehetetlenség kézzel megkeresni 10.000 mappából, hogy hol vannak a változók.


Tehát a kérdés mégegyszer az, hogy erre szakszerű megoldás a windowsra bízni és simán behúzni egymásra? (c tartalmát d-be mondjuk)

2023. febr. 2. 22:47
 4/7 A kérdező kommentje:

Most nézem ezt, de nem jó.

A probléma ott van, hogy tökéletesen átmásolja azt amit mondtam, bár nagyon sokáig tart az indexelés.


Viszont ha törlök a backup alatti mappából, akkor a törlést a másolás nem hajtja végre, tehát csak ad, de nem vesz ki. Ez nem jó így.

2023. febr. 2. 23:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha időnként kell (nem automatizált), akkor nyitsz egy command prompt-ot és robocopy-val szinkronizálod, valahogy így:


ROBOCOPY.EXE C:\backup D:\backup /mir /copyall /R:1 /W:0


Ez az első futás után gyors, és ha a forrás helyről töröltél, a cél helyen is törölni fogja (ha már ott volt).

2023. febr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ez windowsban ott van? vagy le kell szedni?
2023. febr. 3. 14:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Win10-ben ott van biztosan, a többi verzióban nem tudom, ahol nekem kellett, ott volt.
2023. febr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!