Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen wifi jelerősítőt...

Milyen wifi jelerősítőt ajánlanátok 10 ezer forintig, ami valóban jól működik?

Figyelt kérdés
2023. febr. 4. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a routered mesh képes, akkor vegyél hozzá egy kompatibilis mesh egységet. Az a legjobb megoldás, mert folyamatos átmenetet biztosít két hálózat között (tehát pl csinálsz egy messenger hívást, közben átmész egyik szobából a másikba, a telefo átkapcsol a másik mesh eszközre,észrevétel nélkül. Más módok esetében van egy kis szünet, mire újra kiépül a kapcsolat)


Amúgy ha nem wifis eszközhöz kell, hanem pl asztali gép, tv, ps/xbox akkor inkább oldd meg a kábelezést.


Na, szóval aztán wifisre visszatérve: AP (Acces point) képes eszköz a következő. Rouerrel kábellel kötöd össze, így maximális a kapcsolat. Van sok router, ami AP képes, olcsók között is.


Van még lehetőség áramhálózaton is továbbítani az internetet, powerline megoldásokkal. Vannak buktatói, de még ez is jobban működhet, mint a wifi jelerősítő.


Tehát a jelerősítő az a legutolsó dolog... ennek van a legnagyobb hátránya, mert ugye csak annyi netet tud továbbítani, amennyit az eszköz maga is vesz. Nekem is van... valami iylesmit ír, jogy legalább 3 csík.jelerősség legyen. Én 4 csíkos helyre raktam, így a kb 100 megás eredeti wifit 50 megával tudja továbbadni, egy olyan helyre, ami a fő router számára már teljesen takarásban lett volna. Szóval ha figyelsz az elhelyezésre, van olyan köztes hely a felhasználó és a router között, ami megfelelő vételt biztosít, akkor élhető. Tehát nem a jelerősítő minősége a lényegesebb, hanem inkább az elhelyezés

(Nyilván a minőség is fontos, jó ha tud AC 5 ghz-et is továbbítani adott esetben)

2023. febr. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!