Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik egyetemen van programte...

Melyik egyetemen van programtervező informatikai kar?

Figyelt kérdés
Aki valamelyikről hallott valamit vagy oda jár/járt, az tudna véleményt mondani légy szíves? Vidékiek is érdekelnek

2023. febr. 15. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2023. febr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha vidék akkor Szeged vagy Győr, mert ott azért lesz lehetőséged gyakornoki munkát is vállalni ami fontosabb lesz, mint az egyetem neve ahol végzel.
2023. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
elte
2023. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Programtervező informatikai kar nincsen. Az egyetemeken a 'kar' egy szervezeti egység, ami felel bizonyos szakokért, ilyen például a programtervező informatikus. Tehát, ami téged érdekel az a szak és nem a kar, ha keresni akarsz. Az pedig, hogy milyen kar alá tartozik a programtervező informatikus, teljesen az egyetemtől függ, van ahol elszeparált Informatikai Kar van, mint például Debrecenben, de máshol Természettudományi és Informatikai Kar van, mint például Szegeden, és lehetne még sorolni.

Nagyon leegyszerűsítve adott az egyetem (például Debreceni Egyetem), az egyetemnek vannak karjai (például Informatikai Kar) és az alatt vannak szakok (például programtervező informatikus).

Valószínűleg az ország két legjobb programtervező informatikus képzése az ELTE (Budapest) és az SZTE (Szeged), de az egyes válaszban található linken megtalálod az adott jelentkezési időszakban elérhető összes intézményt, ahová felvételizhetsz a kívánt szakra.

2023. febr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2023. febr. 17. 22:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!