Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Terminator (pl. T-800)...

A Terminator (pl. T-800) fejének a belsejében miért van user interface?

Figyelt kérdés

Miért van mindenféle célkereszt, betűk, számok, egyebek, amelyek emberi szemmel olvashatók?

Elvégre a terminatoroknak nincs emberi felhasználó a fejükben.


Nem értem.



2023. febr. 18. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Mert kell a parasztvakítás a nézőknek.
2023. febr. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer George Lucas-t megkérdezték, hogy miért van a lézernek és pl a TIE vadászoknak hangja az űrben.

"Az én univerzumomban a hang hallatszik az űrben és kész." Valljuk be ez egy tökéletes válasz :) Egyébként pedig a Nostromomnak is van hangja pl :)


Valami hasonló lehet a Terminator univerzumban. ( Készült pár film az alap filmre/cselekményre épülve, ezért lehet univerzumnak hívni szerintem).


ŐŐőőő egyébként az felmerült a kérdezőben, hogyha néz egy sci-fi filmet akkor mondjuk egyszerűen hagyja, hogy szórakoztassa és ne képzeljen bele többet, ami? :) Én legalábbis így ülök le egy film elé. ( Persze más a helyzet ha valami dokumentfilm vagy igaz történet feldolgozásról van szó)

2023. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem olyan nehéz megérteni. ;-)

Azért, mert ez egy film, és a filekben pedig nagyon fontos a látvány. A Terminator pedig akkor készült, amikor az emberek többségének fogalma sem volt arról, hogy mi az a számítógép. Valahogyan kellett vizuálisan érzékeltetni, hogy egy gépről van szó. Ennyi az ok.

2023. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ez csak egy film. És úgy sci-fi -sebb hatást kelt.

Pl azt se tartom valószínűnek, hogy egy ipse a földön hemperegve egy kézzel nagy kaliberű maroklőfegyverekkel ad le halálpontos lövést, amiben sosem fogy el a lőszer. Mégis az akciófilmek felében előfordul.

2023. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Skynetet is fusnituning indiai junior AI-managerek írták, tehát benne vannak az emberi tervezés nyomai, mondjuk úgy: nyomelemei. Ezeket nem tudta teljesen levetkőzni a gépi evolúciója során, mivel program nem tud programot írni önmagától. A passziánszt meg az aknakeresőt kukázta, mert a gépek nem játszanak, de a többi embereknek szánt megjelenítési forma még hasznos is lehet, mivel a terminátorok is tudnak olvasni a képernyőről, így jobban belesimulnak a célszemélyek emberi környezetébe virtuálisan.
2023. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha in-universe megoldás kell, akkor a Skynetet emberek fejlesztették saját felhasználásra. Gondolom sok benne a legacy kód.
2023. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán, hogy látványos legyen. Alapból totál értelmetlen bármilyen információt kiírni a látómezejébe hisz gép, semmi logika nincs abban, hogy kiírja magának az infót, aztán azt meg elolvassa.
2023. febr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

Kiírtam egy másik kérdést is, ami még nagyon érdekel engem.


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

2023. febr. 18. 19:42
 9/9 Alex Fly ***** válasza:
100%
Kb. ugyanazért, amiért más filmekben a humán hős gondolatait is hallod, holott semmi szüksége arra, hogy azokat hangosan kimondja...
2023. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!