Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adott egy GTA V Roleplay...

Xtrememenő kérdése:

Adott egy GTA V Roleplay szerver. Ft-ért vásárolhatóak pp-s autók. Ezekről az eladásokról van-e valamilyen adózási kötelességem? Tehát a NAV beleköthet-e valamilyen módon? Köszönöm előre is a válaszokat.

Figyelt kérdés

2023. márc. 9. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Amirol beszelsz hogy roleplay es pp auto nem ertem, mert a jatekot nem ismerem.


De ha jol sejtem valamit penzert adsz el. Legyen az szolgaltatas vagy virtualis termek. Az hogy mit, az pont mellekes is a kerdes szempontjabol.


Mert a magyar jogszabalyok alapjan a megszerzett bevetel, az adokoteles jovedelem, vagy legalabb is be kell vallani.


Na es innen tud egy konyvelo segiteni... :)


Az aztan az mas kerdes, hogy erdemes-e, es mennyire bukhatsz bele ha kiderul. Mennyi eselye. Van de mar a jovedelem titkolasa kategoria :) Bar maganszemelyeknel evi par ezer Ft-al biztos nem bacakcik a NAV.


Eves szinten milyen osszegerol van kb szo?

2023. márc. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Így igaz, valós pénzért vesznek a játékban autót. Tehát nem fizikai dolog, hanem virtuális.


Ezért is vagyok kíváncsi hogy működik a dolog, mert magánszemélyként adom.


Éves szinten az biztos hogy 100.000 feletti összeg, pontosan ezt nem tudom megmondani.

2023. márc. 10. 00:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Az hogy amit eladsz az virtualis-e vagy sem ebbol a szempontbol mindegy.


Ha szoftvert vagy ebookot adnal el, kb ugyanugy virtualis az is. Es ezek is adokoteles jovedelmek.


Adozasi tanacsot nem tudok adni. Tobb adozasi forma lehetseges az biztos. Meg ugye "illik" szamlat adni, stb stb. Mar ha mindent szabalyosan akarsz csinalni. :D

2023. márc. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Adnék számlát, csak magánszemélyként milyen oldalon lehet számlát kiállítani? :)
2023. márc. 10. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!