Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért rommlott ennyit a...

Miért rommlott ennyit a számítógépek minösége?

Figyelt kérdés
Az elsö gépemen windows 3.1 volt. A mai napig kitünöen müködik, korabeli játékokkal játszok rajta. A 2. egy win 2000 es, amit 4 év után elajándékoztam. Azután egy xps Laptopot vettem aminek az akksija 5 év után megadta magát, de még müködik. Ez mind szép és jó, de ezután kb 2-3 évente kell gépet cserélnem vagy szereltetnem, mert hol a hütö hol a vezetékek hol ez hol az romlik el benne! Mi a franc történt a gépekkel? Miért bírják egyre rövidebb ideig?
2023. márc. 25. 21:35
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igazat mond az úr aki a cikkben van!
2023. márc. 26. 06:11
 12/18 Szirty ***** válasza:
100%

Szerintem két oka van.

Az egyik hogy a mostani gépek és szoftverek fejlettebbek, bonyolultabbak, a HW gyorsabb.

És ugye lassan járj, tovább érsz.


Ugyanakkor a verseny szorítja le az árakat.

A gyártás minősége romlik hogy az alacsony árat tartani lehessen.

Ez a két folyamat egymás ellen dolgozik.


Az összehasonlításod olyan mint ha a szekeret hasonlítanád össze egy mai kamionnal.

Az előbbiben néhány dolog, az utóbbiban néhány tízezer dolog mehet tönkre ami a működőképességére hatással van.


Az eredmény az lenne hogy a szekér sokkal megbízhatóbb.

Azonban egyéb tulajdonságai miatt mégis ritkán használják ma már.

2023. márc. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem régen is voltak gagyi gépek, és most is vannak tartósak, nem lehet általánosítani, főleg néhány alapján a többi millióra. Nekem pl. van egy tökéletesen működő 10+ éves HP Compaq dc5850 gépem, ami évekig ment 8-12 órát naponta, ez messze nem a méregdrága csúcskategória.
2023. márc. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Szirty ***** válasza:
100%

"Szerintem régen is voltak gagyi gépek"


...ahogy régen is voltak szar szekerek...

2023. márc. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%

"kb 2-3 évente kell gépet cserélnem vagy szereltetnem, mert hol a hütö hol a vezetékek hol ez hol az romlik el benne!"

Mert mit csinálsz vele te jótétlélek? Dobálod, csapkodod, rugdosod, beleöntöd a kólát és felgyújtod?

2023. márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
1 nem iszok kólát, 2 csak asztalon használom, egérrel. Az érintöpad érintetlen!!!
2023. márc. 26. 15:39
 17/18 anonim ***** válasza:
13. vagyok, hozzáteszem, van egy kb. 6 éves gépem is...
2023. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Minőség nyilván valamilyen szinten esett, mert igyekeznek a gyártók spórolni, illetve a teljesítményt is a végletekig kihegyezik, miközben a gyártás egyre bonyolultabb, és a volumen is sokszorosára nőtt.


Ennek ellenére is inkább csak szerencséd volt a régi gépeiddel. Azok is ugyanúgy elromlanak...


A 3.1 gépeddel ha még nosztalgiáznál, akkor nézz rá az alaplapi elemre. Ha forrasztott folyadékos elem van benne, akkor azonnal cseréltesd hagyományos CR2032-re, mert ha kifolyik belőle a sav, az szétmarja az alaplapot:

[link]

Gyakorlatilag ez a gyártói hiba megölte a 90-es évek első feléből származó működő gépek 90+%-át.

2023. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!