Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Macbookon milyen típus fájlren...

Macbookon milyen típus fájlrendszerre formázzam a pendriveot, hogy LG oled tv-n letudjam látszani?

Figyelt kérdés

2023. márc. 26. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
Mondjuk az tök mindegy hogy oled, vagy led, vagy crt, az a lényeg, hogy a tv szoftvere milyen eszközt és formátumot kezel. Azt pedig csak Te tudod, magyarul formázd és teszteld. Vagy a leírásban elvileg benne van.
2023. márc. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
ExFAT
2023. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom, hogy MAC-on milyen lehetőségek vannak, soha az életben nem használtam olyat, de Windowson formázva, az LG smart tv-m felismerte az Exfat, a fat32, és az NTFS eszközt is.

Az NTFS nem ajánlatos pendrive esetében, így én az Exfatot ajánlom, amennyiben a MAC engedi.

2023. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Ntfs-t a MAC nem ismeri, exFat-et a TV nem ismeri, marad a fat32..
2023. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Az ExFAT-ot ismeri a tv. Meg kb bármi. Eddig még nem találkoztam olyan buta eszközzel ami ne ismerte volna.

Mac az NTFS-t olvasni tudja, csak írni nem. De van hozzá szoftver amivel megoldható az is (paragon példul). Viszont pont a buta eszközök mint a tv-k nem ismerik sehogyan sem az NTFS-t.

2023. márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

"ismeri a tv"

Már amelyik... az olcsóbbak nem.

Sajnos az exFAT licenszfizetés köteles. Pár éve az asztali linuxoknak engedélyezte a MS a licenszdíj nélküli használatot, de a TV gyártóknak fizetni kell ha használni akarják.


Asztali macen meg gondolom pont rá kéne írni a filmet zenét... (nem elég a ro)

2023. márc. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!