Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért ráz a laptopom ha...

Miért ráz a laptopom ha töltőn van?

Figyelt kérdés
Eddig kb háromszor fordult elő a hónapban (korábban soha), hogy megrázott, amikor töltőre raktam és oldalt megfogtam.

2023. márc. 27. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen laptop ez pontosan? Papíron a töltőből csak a 12/19/24V mehet a laptop felé, attól függően pontosan milyen, leggyakoribb a 19V, de ezek a feszültségek nem rázhatnak meg úgy igazából ha száraz kézzel megfogod, legrosszabb esetben is max bizsergetni tudnának.
2023. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Nincs földelés a konnektorban valószínűleg. Attól, hogy süllyesztett, még nem biztos, hogy három fázisú. Ezt csak villanyszerelő tudná megállapítani.
2023. márc. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy ilyen tekintetben, tekintve, hogy nem a hálózati áram emgy közvetlen a laposba.
2023. márc. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Semmi köze a védőföldnek ahhoz, hogy ráz a laptop. Külön DC ágon kapja az áramot, aminek a vezetéke semmilyen kapcsolatban nincs a hálózattal. Én valami statikus feltöltődésre gondolnék inkább.

Ha fémházas akkor esetleg lehet szivárgóáram a töltőaljzatnál. 12V 3-4A-el tud már csipkedni ha valakinek izzadós a keze és vékony, esetleg sérült a bőre.

Viszont ha csak egy pillanatra csíp meg, akkor az statikus kisülés lesz.

2023. márc. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, volt az oldalán, ahol megfogtad, valami csatlakozóaljzat...
2023. márc. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van, földeléshez nincs köze, mert nincs rajta, két vezetéken.kapja az áramot a tápból.


Zárlat se igazán lehet, hiszen ilyen esetben túlfeszültség miatt le kéne állnia a gépnek. De pereze ez már lehetséges. De akkor se normális, hogy zárlatot tudsz okozni bárhogyan is.

2023. márc. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%

"Így van, földeléshez nincs köze, mert nincs rajta, két vezetéken.kapja az áramot a tápból."

Megalapozatlan gondolat. :D Miért ne lehetne a 230 V oldali "bejövő" földelés a törpefeszültségű oldali panelre kötve? Az én laptopomnál a villásdugó védőérintkezője és a telepcsatlakozó egyik pólusa között 0,9 ohm mérhető.

2023. márc. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!