Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy korábbi gép kijelzőjét bírta a szemem, viszont egy korszerűbbét már nem?

Figyelt kérdés

A régi gép Fujitsu LifeBook A555G (kijelzője: IPS 60 HZ), az új Lenovo IdeaPad Gaming 3 15IAH7 (kijelzője IPS 120 HZ, de 60 HZ-re állítva is bántja a szemem), mindkettő 15,6 colos.

A régit tizen órákat néztem naponta és meg se kottyant, az újé 5 perc után kikészíti a szemem.

Létezik olyan kijelző az új laptopok között, aminek megegyezhet a kijelzője a Fujitsuéval? Nem tudom, mi lehet a különbség, de jó volna megfejteni.



2023. ápr. 5. 05:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert 60hz felett már a vibráció (azaz képfrissítés) nem tesz jót a szemnek! Nem hiába használták évtizedekig normálisan. Aztán a játék miatt elszállt a képfrissítés. Mit gondolsz a tv-k jó ideig miért csak 50hz-en működtek? Mert a csoportos tesztek kimutatták, hogy fejfájást okoz, ha magasabb hz-n állítva ketyegnek!) Az új kijelzőn a 60hz az dupla osztott, magyarul 120mikrohz, sajnos ez káros a szemnek!
2023. ápr. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
#1 a TV-k csak a PAL és SECAM szabványos országokban 50Hz, ahol NTSC-t használtak 60Hz-en megy. Ráadásul megint totál hülyeség amit írsz. Pont, hogy a fordítottja igaz az egészre, a szem sokkal kevésbé veszi észre a képernyő villogását 60Hz fölött és kevésbé erőlteti meg a szemet és az agyat.
2023. ápr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

120 hz-en használd mindenképp.


Talán a fényerő lehet nagyobb és zavaró. De laptopokon dedikált gomb van a fényerő állítására, így ezt konnyen rudod szabályoznim

2023. ápr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Levettem a fényerőt és a fehér is kissé a sárgás felé lett eltolva a kékes helyett.
2023. ápr. 5. 07:26
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Olvass utána a kék fénynek is, vannak direkt programok, amik ezt a színt cserélik le, mert negatívan hat a szemre. Okkal lett sárgás, kékes helyett.

Nekem is van fent kék fény szűrő.

2023. ápr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
120hz gyakorlatilag sok embernél epillepsziát okozhat! Nem javasolják a használatát! 2-as ne írj már hülyeségeket!
2023. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az miért van, hogy a fizika és az emberi szem tehetetlenségével kapcsolatos törvényszerűségeknek ellentmondva 120 Hz-en nekem villog a képernyő, 60-on viszont nem? Hiszen pont fordítva kellene, hogy legyen.
2023. ápr. 27. 21:34
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
De hidd már el, hogy káros a 120hz! A legtöbb ember szeme már annyira rossz a sok monitor meg telefon nézéstől, hogy nem érzékeli! Örülj, hogy jó a szemed és jelzi!
2023. ápr. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 Nem káros, maradj már meg magadnak ezzel a hülyeséggel.
2023. ápr. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ki kell cserélni. A szemeid. Mint a Különvélemény c filmben. 🙂
2023. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!