Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A PC főbb adatai alaplap...

A PC főbb adatai alaplap Gigabyte GA-AX370-Gaming 3, HexaCore AMD Ryzen 5 2600, 16 GB ram, Windows 10 operációs rendszer, mitől lehet alacsony az USB 3-ason is a másolási sebesség max 36 MB/s úgy hogy megfelelő gyors eszközre másolok?

Figyelt kérdés
Az alap ötleteket elkerülném, nem a kiválasztott fájl miatt, USB 3as csatlakozón történik természetesen a másolás (mindegy melyik USB 3-as vagy 3.1-es portra csatlakozok) akár a ház első kivezetésnél vagy hátul az alaplapiakra. Amire próbálok másolni természetesen megfelelő gyors akár HDD dokkolóra vagy NVME SATA M.2 tipusú tárolóra (az utóbbinál gyorsabb eszköz nem igazán lehetne nem pendrivéről van szó), van hasonló kaliberű Inteles PC a háznál azon kb.3X ilyen gyorsan működik ezekkel az eszközökkel és adatokkal a másolás. A driverek szerintem teljesen jók az IObitDriverBooster proval eddig bármire tökéletesek voltak a driverek. NVME M2 esen van az operációs rendszer is azon a tárolón belül olyan gyors 4-5 GB átmásolása hogy 1 vagy két szempillantásnyi idő telik csak el. Amúgy nyilván egy újra telepítéssel fogok első menetben kísérletezni a javítás sokszor bonyolultabb vagy eredménytelen de kíváncsi lennék mitől lehet ilyen gond.

#adatmentés #USB Driver #adattárolás #USB 3 másolási sebesség #PC-ről külső adathordozóra másolás #külső adatmentés
2023. ápr. 17. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha az USB kábel és a csatlakozó is megfelelő, akkor mégiscsak driver probléma lesz. Lehet, hogy az IObit teszten és a WHQL teszten is átment, de az alaplappal nem dolgozik együtt megfelelően vagy a driver telepítése nem megfelelő, mégha az eszközkezelő nem is jelez hibát. Hibakeresésre használható a rendszergazdai engedéllyel paracssorban kiadott msdt.exe -id DeviceDiagnostic utasítás. Ezután a sfx /scannow utasítással ellenőrithetőek a védett rendszerfájlok. Ha a hiba továbbra is fennáll, akkor az alaplaphoz elérhető driver telepítését javaslom.
2023. ápr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Amúgy külön világ ez az AMD-s ügy van egy hasonló kaliberű Inteles gép azon minden flottul megy, sajnos az alaplap honlapján is a letöltésekkel vigyázni kell a bios drivert is nagy óvatosággal frissítettem egy bizonyos szinten újabbra az még jó lett de az újabb verziókra kitételeket szab mit kell hozzá még előtte frissíteni. Valójában itt arra jöttem rá hogy az USB 3.1 es portok vacakolnak hiába a hozzá illő AMD chipszett frissítés, azt csinálja hogy néhány USB 3-as eszközt nem kezel pl.a szupergyors NVME M.2 tárolót illetve USB 3-as dokkólót sem de a síma USB 3 as portokon viszont úgy néz ki jó.

A mai modern világ amúgy is próbára tesz a régebbi gépeimbe netettem az optikaiba a telepítőlemezt és már szinte ment is magától a telepítés ez a 2 új gép meg vacakol beteszem az USB telepítőt de a biosba se enged ugye belépni hiába bökdösöm a Del billentyűt egyből tölt be az operációs rendszer, vehetem ki az alaplapból az elemet aztán vissza úgy már enged de gondolom a Fast boot beállítás miatt csinálja ezt de akkor miért van kitalálva ha utána meg átugorja a boot menűt is?

2023. ápr. 21. 10:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a biosba belépés (ENTER) vagy a boot menü elérése (F12) ilyen gyors reakciót kíván akkor érdemes nyomva tartott billentyűvel indítani vagy újraindítani a gépet. Nekem ez bevált.
2023. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket gondolhatod nem először csináltam ilyesmit régebben jó sok PC-t telepítettem ami most van 2 Pc nekünk ennél van ilyen hogy szinte azonnal betölt a Windows (10), ilyenkor a gombelemet kell kivenni kis időre vagy ha már úgyis újra telepíteni akarunk akkor a boot menűbe is bele lehet nyúlni. Most hogy az AMD-s gépet újra raktam meg lehet fogni a boot menüt most nem fogom átállítani Fast bootra, csak azt nem értem az miért van kitalálva mert lehet egy hajszálnyit hamarabb tölt be a Windows de utána mindegy mit nyomkodok vagy nyomva tartok akármilyem billentyüt nem áll velem szóba. Erre az AX370-Gaming 3 alaplapra mindegy milyen drivert frissítek néhány korábban nevezett "USB3" -as eszközt nem hajlandó kezelni a 2db USB 3 as portja pedig ugye a lefelé kompatibilitás miatt minimum USB2 es módon kommunikálnia kéne. De a Canon szkennert és lézer nyomtatót azon a porton is kezeli. Amúgy az eszközkezelőben is látszatra minden rendben van szóval eut az ügyet el kell engednem még valaki profi esetleg el nem mondja mi a gond ezzel.
2023. ápr. 21. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!