Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Talált Airpods Pro esetében...

Talált Airpods Pro esetében hogy lehet kideríteni, hogy kié?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fura egy története van ennek a fülesnek… Szóval, anyós még múlt nyáron vonattal jött haza messziről, a táskája kiborult és visszapakolt bele, köztük egy kis dobozt, amire azt hitte, hogy a fogselyme (szerinte). Tegnap került elő a táskájából mikor “lomtalanított”. Próbáltam kutakodni, hogy hogyan lehet kideríteni a gazdáját, de nem jártam sikerrel. Működni működik, csatlakoztattam a saját iPhone-omhoz, de nem írt ki semmit, hogy más tulajdona lenne. Mert azt olvastam, hogy ha csatlakoztatnám egy idegen telefonhoz, akkor írnia kéne, hogy nem az én tulajdonom, stb. Esetleg más módszer ahogy kideríthetném? Köszi!

2023. ápr. 20. 00:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos, jogszabály (2013. évi V. törvény - [link] - XVII. fejezet) szerinti eljárás az lenne, hogy:

"a talált dolgot a találástól számított nyolc napon belül a dolog elvesztőjének, tulajdonosának, a dolog átvételre jogosult más személynek vagy a találás helye szerint illetékes jegyzőnek átadni"


A leghatékonyabb talán az lenne, ha a modellszám

[link]

és a sorozatszám

[link]

ismeretében felveszed a kapcsolatot az Apple-val a

+36 80 983 824-es telefonszámon

[link]

ő nekik lehet olyan adatbázisuk, ami azonosíthatná a tulajdonost.


Egy másik lehetőség, hogy a találás pontos helyét, idejét és a sorozatszám részletét (mondjuk az utolsó kettő karakter) megadod egy közösségi oldali posztban (mondjuk a találás helyéhez közeli település Facebook-csoportjában). Ha a jelentkezőnek megvan az eredeti csomagolás, a vásárlási bizonylat/számla, akkor az alapján beazonosítható.

2023. ápr. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!