Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Erre a laptopra milyen operáci...

Erre a laptopra milyen operációs rendszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés

A dobjam a gépet a kukába nekem nem járható út.


Tehát.

A gép Acer Aspire 1400


Operációs rendszer

Windows XP Professional 32-bit Szervizcsomag 3 (X86 alapú)

CPU

Intel Celeron

Northwood 0.13um technológia

RAM

512MB SDRAM @ 132MHz (3-3-3-6)

Alaplap

Null BR10 (WMT478/NWD)

Grafika

Alapértelmezett monitor (1024x768@60Hz)

Alapértelmezett monitor (1024x768@60Hz)

Alapértelmezett monitor (1024x768@60Hz)

16MBATI MOBILITY RADEON (Acer Incorporated [ALI])

Tároló

74GB SAMSUNG HM080HC (ATA ) 52 °C

Optikai meghajtók

TEAC DW-28E

ZTE USB


SCSI CD-ROM USB Device(Digi USB Stick Internet)

Audió

Intel 82801BA/BAM AC'97 hangvezérlő


Kérlek segítsetek.


2023. ápr. 24. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Pedig muszáj lesz kidobni, mert ez kb. semmire nem jó.
2023. ápr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Windows XP 32bit SP3
2023. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem feltétlenül kell kidobni, söralátétnek pl még egész jó lehet.

De azért na... ma már egy olcsóbb telefonban is erősebb hardver van.

Valami lightos Linuxot megpróbálhatsz rárakni, de csodát ne várj tőle.

2023. ápr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Kukába - kommunális, deponálandó szemétbe - semmiképpen se: ha nem működne, elektronikai hulladéknak számítana, így hulladékudvarban kellene akkor leadni.


Elnézve az elérhető kézikönyvét:

[link]

ez egy több mint 20 éves laptop.

Windows 10 - mint terméktámogatással rendelkező operációs rendszer - a hivatalos Intel dokumentáció szerint:

[link]

nem fog rámenni (az NX bit hiánya miatt sem), pláne hogy - a Microsoft hivatalos specifikációja szerint - minimum 1 GB RAM kellene neki:

[link]


Ha modern rendszert szeretnél rárakni, akkor valamilyen nagyon könnyített ablakkezelővel ellátott, 32 bites Linux-disztribúciót próbálnék meg: Puppy Linuxot ( [link] - abból is a Slackware-alapút), Tiny Core-t ( [link] ), antiX-ot ( [link] ).

Csodát egyiktől se várj: e gép felett már nagyon elhaladt az idő. ;(

2023. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

#4.Én asszem 10 éve használtam ilyen specifikációval rendelkező konfigot és már akkor is vérszegény volt.

Szép és jó, hogy rámegy a Puppy csak éppen semmire nem fogja tudni használni.

Én is kipróbáltam 40 különböző disztró, mindenféle kis erőforrásigényű szoftverekkel és már akkor sem volt használható.

2023. ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ez egy nagyon jó kis retro gép. Valszeg a kezdetleges 3D játékokkal is elbánik akár.. quake 3-mal kezdeném a tesztelést.

nem igazán találtam infót róla, hogy mit bírna.. valószínűleg erről van szó: [link]

"Thief II, Deus Ex, Unreal works just fine." egy ilyen mondatot is találtam egyik fórumban


XP szerintem jó lesz... a korábbiakkal is lehet vacakolni, de az XP egy nagyon stabil rendszer az elődökhöz képest, és valszeg driver támogatás is jobb XP-n.

W98 is jó lehet akár, jobb DOS kompatibilitás miatt, de ebben már nem vagyok otthon, csak találgatok. nem vagyok egy nagy retrós


tehát korabeli dolgokra használható, nagyon maximum 2005-ig bezárólag. 3D játékok esetén inkább 2002 talán.. ez nagyon saccolós, nem tudom mire elég az a 16 megás radeon...


amúgy a laptopos 512MB SD-RAM kb 8-10 ezret ér önmagban. ha 2x256MB kombóban van. ha 1x512MB, akkor még akár 15-öt is.

2023. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Hintalow ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy hiába menne rajta nagyjából valami lightweight linux, funkcionálisan használhatatlan, mert pl. a legegyszerűbb jelenkori weboldaltól is megfekszik.

Ahogy ìrák ez retrózasra jó lehet, korabeli játèkokra (bár a saját korában sem volt erőgèp)

Internetre már alkalmatlan, tökmindegy milyen rendszer fut rajta sajnos.

2023. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!