Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelent az ASMR rövidítése?

Sssaszem kérdése:

Mit jelent az ASMR rövidítése?

Figyelt kérdés
Amiben bemutatnak mindenféle orvosi beavatkozást.....

2023. máj. 1. 18:37
 1/5 Argloss ***** válasza:
93%

[link]


Az ASMR mozaikszó az angol Autonomous Sensory Meridian Response szavak kezdőbetűből áll, ami magyarul annyit jelent, hogy önkéntelen idegi-érzéki válasz, bár konkrét magyar tudományos és klinikai megfelelője nincs, ezért mindenki csak ASMR-ként utal rá a magyar nyelvterületen és a videókban is.

2023. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló ment a zöld kezecske. Ja és vannak ilyen játékok is.
2023. máj. 1. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Milyen játékok?
2023. máj. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Az ASMR egy állapot.

Lényegében #1 által linkelt oldal jól leírja.


Én gyerekkoromban éltem csak át. Felnőttként nem vagyok képes rá. Talán a stressz miatt.


Nem orvosi videókról van szó itt inkább, hanem kiváltó dolgokról (triggerek)

Belőlem a monoton hangok váltották ki, illetve érintés. Tehát pl mikor anyum szárította a hajamat, akkor a hajszárító monoton hangja, és ahogyan a forró levegő végigsimította a hátamat. Vagy a tűz ropogása.

Orvosi vizsgálaton szerencsére nem voltam olyan sokáig, mint a videókban levők, de egy ilyenen is biztosan eljutottam volna... masszázs és hasonlók nem hatottak úgy rám.


Szóval nyilván egy hajszárítós videó nem fog most relaxálni engem 🤣 de egy tűzropogós már akár. Szeretem az ASMR videókat ettől függetlenül, mert nagyon jól tudnak relaxálni. De sajnos sok a gyatra tartalom olyanoktól, akik azt se tudják miről szól az egész.


Konkrét orvosi vizsgálatos videók (amik tényleges egy orvosi vizsgálatot mutatnak be) közül sokat később neveztek át ASMR-re, vagy újra feltöltötték már ASMR néven mikor elterjedt a téma. Később ezeket másolták ASMRtistok (azaz olyan videósok, akik ASMR témájú videókat csinálnak. Pl Kewas egy cseh lány, ő rengeteg orvosi vizsgálatos videót csinál de valójában csak hobbista, és szórakozásból csinálja az ASMR tartalmat. Fogalma sincs az orvoslásról)


Játékok egyáltalán nem... a lényege az ASMR állapotnak az, hogy relaxálj, és ürüljön ki az agyad. Bármi amihez gondolkodni kell, az nem igazán fog relaxálni, vagy közelébe vinni az ASMR állapotnak. Bármilyen játékot is akarnak eladni ASMR jelzővel, az valójában nem lesz ASMR. De ettől függetlenül lehet érdekes koncepció, nem erről van szó. Csak hazugság ASMR-nak nevezni.

2023. máj. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Ment a zöld kezecske.
2023. máj. 2. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!