Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » OppenOffice-ban hol tudom...

OppenOffice-ban hol tudom megcsinálni ezt a formázást?

Figyelt kérdés

"1-es sorköz, 2,5 cm sortávolság a lap szélétől,"


Ezeket OpenOffice-ban hol lehet beállítani?

Nagyon kéne a segítség.


Wordom nincsen sajnos, és azt sem használtam évek óta, csak ezt az őskori sz_rt tudtam leszedni.



2023. máj. 17. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos...

- Nekem ugyan lehetne Wordöm, a munkahelyem fizetné, de nem kérek belőle, mert a LibreOffice stabilabb, és következetesebb.

- Ugyan nem akarok semmit erőltetni, de szerintem a LibreOffice jobb választás. A libreoffice.hu-ról ingyen letölthető, és alapjaiban ugyanaz, mint az OpenOffice, csak aktívabban fejlesztik. Ami mondjuk annyira őskori, hogy kb. egy hete jelent meg a legfrisebb verziója. (De az OpenOffice-t is megnéztem, idén februári a legújabb verzió. Nem tudom, te honnan töltötted le, de ha "őskori", akkor minden bizonnyal te töltötted le rossz helyről.)

- Ha nem tetszik, van még pár alternatíva: WPS Office, OnlyOffice, Softmaker FreeOffice, stb. Ezek közül van, amelyik ránézésre is full Ms Word.

- Ha pedig tanuló vagy (a feladat nagyon "iskolaszagú"), és mindenképp Ms Office-t akarsz használni, a nappali vagy esti tagozatos jogviszonyod ideje alatt az Office 365-öt ingyenesen igényelheted. (Ha mondjuk érettségire készülsz, akkor azért ajánlatos abban a szoftverben gyakorolni, amelyiket megjelölted.)

- Egyébként pedig: ha valaki rendesen megtanulja mondjuk a szövegszerkesztést, akkor nem fog besokallni azon, ha egy adott szerkesztőben valami 2 centivel arrébb van, mint azon, amin tanulta. Ezeket a szoftvereket kényelmes használatra és hatékonyságra tervezték, ha logikusan végiggondolja az ember, hogy mit akar, akkor meg fogja találni.

- A feladat pedig értelmetlenül és hiányosan fogalmaz. Olyan, hogy "2,5 cm sortávolság a lap szélétől", olyan nincs. A lap szélétől a margót szokás mérni, azt a Formátum / Oldalstílus... menüpontban lehet megadni. Ezen kívül meg lehet még adni térközt, ez a bekezdések alatti, vagy feletti "kihagyást" jelenti. Ezt a Formátum / Bekezdés... menüpontban, a Behúzás és térköz fülön, a közepe felé tudod beállítani. Ugyanitt lehet a sorközt is beállítani a panel alján, bár ez alapjában véve egyszeres szokott lenni.

De ha a teljes feladatot megmutatod, szerintem helytállóbban tudunk segíteni. :-)

2023. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Libreoffice-ban (ez hasonló az OpenOffice-hoz, csak: 1. kifejezetten az irodai programcsomag fejlesztésére koncentráló alapítvány kezeli, nem futtatnak más projekteket; 2. kissé naprakészebb) - így feltehetőleg az OpenOfficeban is: kijelölöd a bekezdést, majd Formátum -> Bekezdés menüpont:

[link]

vagy ha a dokumentum egészére akarod az alap bekezdésstílust módosítani: Stílusok --> Stílus szerkesztése menüpont:

[link]

és ezeken belül a Behúzás és térköz fül:

[link]

2023. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!