Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A ChatGPT mennyire alkalmas...

A ChatGPT mennyire alkalmas fordítási feladatok ellátására?

Figyelt kérdés
Ugyebár, a neten rengeteg webfordító megtalálható, azonban a fordítási feladatokat elég kétséges válasszal tudja elvégezni. A ChatGPT mennyire jeleskedik ezen a területen? Képes jobb eredményt felmutatni, mint a webfordítós társai? Próbálta valaki? Mi a legjobb fordításra?

2023. máj. 21. 13:05
A kérdező szavazást indított:
Jobb a ChatGPT.
Jobb egy online fordító, aminek most leírom a nevét.
Mindegyik egyformán szar.
Mindegyik egyformán jó.
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbben a DeepL-t dicsérik, pedig szerintem annál még a Google Fordító is jobb. A ChatGPT egész jó, még úgy is, hogy nem ez a fő funkciója. Kipróbálni mindenképpen megéri.
2023. máj. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos fordításra nyilvánvalóan nem alkalmas, de ha adott nyelvet nem érted, akkor nagyon sokat segíthet.
2023. máj. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Nyelvtanilag helytelen lesz a fordított szöveg, de ha csak meg akarod érteni hogy miről szól akkor jó mindkét megoldás. A ChatGPT talán azért kicsit jobb, mert az tanul.
2023. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 elistvan ***** válasza:
52%
Kedves 1-es mesélj már még! A Deepl utcahosszal előzi a helytelen google fordítót.
2023. máj. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én mindhármat szoktam tesztelni, és az a tapasztalat, hogy a google és a deepl egyformán rossz. Megérteni a szöveget alkalmas, de ezek segítségével nem szívesen fordítok szöveget, amit aztán tovább kell küldenem.

A ChatGPT-t ellenben jobbnak érzem, kevésbé "fordítós" a szövegezése, plusz hasznos, hogy meg lehet kérni arra, hogy többféleképpen fordítsa az adott szöveget és van olyan közte, ami már egészen közel áll a valósághoz.


Összességében ha valamiért fordítanom kell, több helyen ellenőrzöm a fordítást, de többnyire a ChatGPT a befutó.

2023. máj. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjál a DeepL-lel... Sokszor a fele szöveget le sem fordítja. Van, hogy nyelvtanilag is értelmetlen az eredmény, vagy két különböző szót ugyanannak fordít, pont a mélytanulás nincs meg benne. Írok néhány példát:


Eredeti: If there's a point, if there's a reason to live or die

DeepL: Ha van értelme, ha van értelme élni vagy meghalni

Google Fordító: Ha van értelme, ha van miért élni vagy meghalni


Eredeti: And whatever will be, will be

DeepL: És bármi is lesz, lesz

Google Fordító: És ami lesz, az lesz


Eredeti:

We'll keep on trying

We'll just keep on trying

'Til the end of time

'Til the end of time

'Til the end of time

DeepL:

We'll keep on trying

We'll just keep on trying

'Til the end of time

'Til the end of time

'Til the end of time

Google Fordító:

Továbbra is próbálkozunk

Csak próbálkozunk tovább

– Az idők végezetéig

– Az idők végezetéig

– Az idők végezetéig


Elég rövid az az utca...

2023. máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hintalow ***** válasza:
Nekem sokkal jobban bejön a deepl, mondjuk èn spec szövegekre használnom. A google nagyon "robot" ilyen tèren, nem tudja èrtelmezni a kontextusokat igazán. A chatgpt-t mèg nem próbáltam.
2023. máj. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 elistvan ***** válasza:
Azért eleve nem fair, összevetni a másik kettőt a chat gpt-vel. Mert az első kettőnek van egy fix adatbázisa amiből dolgozik, és nem tanul mint a chat gpt.
2023. máj. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%

A ChatGPT szerintem nem olyan jó fordító. Én már fordíttattam vele többször is, de nem igazán jön be a fordítása.

A Deepl viszont nagyon jól fordít. Persze, sokszor a ragozása nem jó, de pillanatok alatt ki lehet javítani. Ha nem tetszik egy szó az adott mondatban, akkor másik szót lehet odaíratni a fordítóval. Szóval nagyon rugalmas a Deepl. Én nem is ismerek ettől jobb fordítót! :)

2023. máj. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!