Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom újratelepíteni a...

Hogy tudom újratelepíteni a laptopot?

Figyelt kérdés

Vettem egy Asus A53S típusú laptopot amin gyárilag win 7 van. Sok gépet raktam már újra de ebbe beletört a bicskám.

Windows 10-et szeretnék rá.

Hiába akarom hogy cd-ről boot-oljon bejön egy Asus ablak és nincs is lehetőség mást kiválasztani,a win 7-el telepíti magát újra.


Mi lehet a gond? Mit csinálok rosszul?



2023. jún. 9. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Lehet nem jól írtad ki az ISO fájlt? Ezek szerint DVD-ről telepítenél. Az ISO-t letöltöd -win 10 ISO-, és képfájl kiírása lehetőséggel megírod a lemezt. Törölsz minden partíciót, kivéva az adatod, ha van, és indítod a telepítést. Ha vin 7 megy, akkor ennek is mennie kell...
2023. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Másképp nem lehet csak az, hogy a Win.7 telepítő van a lemezeden.

Az újabb Win.10 telepítő Build-ek még DVD lemezre se férnek rá, csak 8GB-os pendrive-ra.

2023. jún. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

[link]

Itt le tudod tölteni és egy programot is kapsz (Media Creation Tool), amivel ki tudod írni a lemezképfájlt DVD -re vagy Pendrive-ra. BIOS-ban válaszd ki, hogy bootoljon lemezről vagy Pendrive-ról (attól függ mire írtad ki) és el kell indulnia a Windows 10 telepítőjének. Ott pedig majd ki tudod választani melyik partícióra/meghajtóra települjön. Fontos adatokat értelemszerűen mentsd le, mielőtt elkezded a telepítést.

2023. jún. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

[link]

Simán kiírható DVD-re. MS-ről lett letöltve...

2023. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Pedig az a helyzet hogy cd-n van a win 10 telepítő,ezzelna cd-vel szoktam újra telepíteni a gépemet is. 100% hogy win 10 van rajt,de miért nem bootol be a win 10 telepítő vajon? Hogy lehet hogy win 7-re újra tudja magát rakni? Gyárilag kapott egy win 7-et amit nem lehet letörölni vagy mi?
2023. jún. 9. 19:35
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

Igen rátehető mert ebben a telepítőben esd-ben van az install fájl.

2023. jún. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező

Win.10 telepítő egyáltalán nem fér rá egy cd lemezre mert 4GB felett vannak a Win.10 telepítő iso-k.

2023. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Most erre mit mondjak? Jelenleg is erről megy a gépem :D Ha nem férne rá a cd-re akkor nem tudtam volna már párszor újra rakni róla,itt valami más gebasz lesz csak nemtudom hogy mi :/
2023. jún. 9. 19:48
 9/14 anonim ***** válasza:
Nyilván DVD-re gondolt a kedves kérdező, mert meg sem tudta volna írni, a szoftver jelzett volna...
2023. jún. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen,arra gondoltam :DD De mi lehet a gond? Ennek a laptopnak van valami különleges tehetsége hogy nem lehet újratelepíteni? :D
2023. jún. 9. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!