Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell linux-on futó...

Hogyan kell linux-on futó gépre (laptopra) signal-t telepíteni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 8. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Az alkalmazás weboldalán mit olvastál?
2023. júl. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sehol semmit nem olvastam. Analfabéta vagyok ezekhez a dolgokhoz. Nekem a szgépem windows-on fut, a laptopomon meg linux van sajna, amihez egyáltalán nem értek.


Nem tudom, hányas ubuntu-m van, nem tudom, hogy mit hol kéne elolvasnom. Tudok angolul, de nem értem, hogy mi mit jelent és mit kell csinálni.


Szóval ha valaki egy 6 éves gyerek számára érthető módon elmondaná, hogy mit kell tennem, megköszönném.


egy 20th century fox

2023. júl. 8. 12:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Keress rá első körben a disztród csomagkezelőjében vagy a szoftveráruházban. Sok disztróban alapértelmezetten fel van véve a Flathub repója.

Ha nincs találat, akkor felmégy ide, és megpróbálod innen a telepítés gombbal: [link]

Ez letölt egy fájlt, amit ha szerencséd van, meg tudsz nyitni a disztród szoftveráruházával.

Ha esetleg nem megy, akkor beállítod a flatpakot (itt van hozzá útmutató: [link] ), és utána ezzel a két paranccsal tudod telepíteni a Signalt:

flatpak install flathub org.signal.Signal

flatpak run org.signal.Signal


Ha esetleg így nem működne, vagy nem akarsz flatpak csomagot használni, akkor a hivatalos oldalról is le tudod tölteni: [link]

Itt a letöltés gomb egy ablakot fog feldobni, amiben lesz lesz írva, hogy kell Debian-alapú rendszerekre (Ubuntu, Linux Mint, stb.) feltelepíteni a programot:


# NOTE: These instructions only work for 64-bit Debian-based

# Linux distributions such as Ubuntu, Mint etc.


# 1. Install our official public software signing key:

wget -O- [link] | gpg --dearmor > signal-desktop-keyring.gpg

cat signal-desktop-keyring.gpg | sudo tee /usr/share/keyrings/signal-desktop-keyring.gpg > /dev/null


# 2. Add our repository to your list of repositories:

echo 'deb [arch=amd64 signed-by=/usr/share/keyrings/signal-desktop-keyring.gpg] [link] xenial main' |\

sudo tee /etc/apt/sources.list.d/signal-xenial.list


# 3. Update your package database and install Signal:

sudo apt update && sudo apt install signal-desktop


Ezt így, ahogy van, bemásolod a terminálba, ha kéri a root jelszót, megadod, és elméletileg fel kell, hogy menjen ezáltal.

2023. júl. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#2


Ha Ubuntud van, akkor talán a legegyszerűbb bemásolni ezt pár sort a terminálba, amit itt fent idéztem.

2023. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Délután nekiveselkedek. :)
2023. júl. 8. 12:41
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon sok segítséggel sikerült. :)
2023. júl. 8. 16:07
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Nekem elég volt megnyitni az Ubuntu Szoftverközpontot (lehet nem ez a neve magyarul), rákerestem és ott volt, mondjuk nem az első helyen az igaz, Signal Desktop néven (6.20-as verzió). Mondjuk abban nem vagyok biztos, hogy pont ezt kerested, mert nem különösebben ismerem a Signal-t
2023. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Itt van, hogy Download for Linux, arra rányomsz, feljön egy ablak. Nyitsz egy terminált és követed a lépéseket. Azt a 3 parancsot kell bemásolni terminálba és mindegyik után nyomsz egy Entert:


wget -O- [link] | gpg --dearmor > signal-desktop-keyring.gpg

cat signal-desktop-keyring.gpg | sudo tee /usr/share/keyrings/signal-desktop-keyring.gpg > /dev/null


echo 'deb [arch=amd64 signed-by=/usr/share/keyrings/signal-desktop-keyring.gpg] [link] xenial main' |\

sudo tee /etc/apt/sources.list.d/signal-xenial.list


sudo apt update && sudo apt install signal-desktop


Megvárod míg lefut, bezárhatod a terminált és ott lesz a Signal az alkalmazások közt.

2023. júl. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8


Köszönöm neked is. Már megoldódott a dolog.

2023. júl. 10. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!