Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van valami tömörítés amivel...

Van valami tömörítés amivel minőségvesztés nélkül tudom csökkenteni egy képeket tartalmazó mappa méretét?

Figyelt kérdés

Régen volt valami ilyesmi, de most akárhogy tömörítem-csomagolom sose lesz kisebb a méret.


Majdnem 50 GB munkaanyag munkahelyi számítógépen, szóval ne ajánljatok online megoldásokat, vagy telepítendő programokat. Van winrar meg mindenféle cucc amit a win10 tud.


2023. júl. 12. 13:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezek a képek eleve tömörítettek - főleg veszteségesen (például JPEG-tömörítéssel) - akkor a veszteségmentes archiváló szoftverekkel - Winrar, WinZip, 7zip, Peazip,... - nem fogsz látványos tömörítési rátát elérni:

[link] [link]

2023. júl. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
A bmp képeket át lehetne konvertálni jpg-re és a tizedét se foglalnák mint most. 😀
2023. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

"Régen volt valami ilyesmi, de most akárhogy tömörítem-csomagolom sose lesz kisebb a méret."


Én csaló szoftverről hallottam, ami a fájl felét elmentette máshova, így kisebbnek tűnt

2023. júl. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Jpg, tif, gif formátumú képek. Köszi a válaszokat.
2023. júl. 12. 15:20
 5/21 SIDLER22 ***** válasza:
77%

Minőségvesztés nélkül a legnagyobb tömörítést 7-zippel tudod elérni. Kelleni fog hozzá úgy 75 GB RAM meg egy 4-5 nap (processzortól függően).

Ez akár 2-3 GB-ot is képes tömöríteni a méreten!

2023. júl. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen.

Veszteségesen tömörített fájlokat pedig ne tömöríts újra egy másik veszteséges formátumba, mert rontod a minőségét.

2023. júl. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

#4

A gif már nem lesz kisebb.

A tif talán kisebbé válik ha gif vagy png re konvertálod.

A fényképezőgépből kinyert jpg is felére csökkenthető ha képnézegetőben (xnview) 70% minőségben újra lemented. (látható minőségromlás nem lesz)


Pl egy 20 megapixeles kép 1,2MB

[link]

2023. júl. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Alex Fly ***** válasza:
@7: és ha azt a képet csak azért tárolja, hogy bármikor megnézhesse, akkor az már eleve lényeges méretcsökkenéssel jár, ha a 20 Mpx-et lecsökkenti a monitor felbontásának megfelelő méretre...
2023. júl. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Semmiképp nem megengedhető további minőségcsökkenés. Lemondtam a tömörítésről és kérem a fejlesztőket hogy emeljék meg a fájlméret limitet a felületen amit használok. :) köszönöm a válaszokat
2023. júl. 14. 07:25
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha az egyes fájlok mérete a baj, akkor tudod őket több darabra bontani tömörítésnél
2023. júl. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!