Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a biztonságosabb?...

Melyik a biztonságosabb? windows defender karanténban tartani egy vírust, vagy onnan eltávolítani?

Figyelt kérdés

Úgy értem az egészet, hogy ha a WD talál egy trójai vírust, azt karanténba teszi és jelenleg ártalmatlan, de én ott rányomok, hogy eltávolítás, és eltávolítva/visszaállítva állapotot mutat. (El van távolítva)


Ez azt jelenti, hogy törölte? Ha törölte, akkor ügyes informatikus vissza tudja állítani, tehát valahova egy kis része, kis adata a vírusnak elmentve maradt, tehát biztonságosabb lett volna, ha marad karanténban?


2023. júl. 21. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szoval szerinted jobb, ha ott van az egesz virus valahol a diszken egy 'karantenban', mintha torolted volna es igy fajlkent mar nem hozzaferheto, csak 'ugyes informatikusnak'? Mit tudna az 'ugyes' embered kezdeni egy virus darabjaival, meg ha meg is talalja oket? Erre amugy kb. semmi eselye nincs, mert viszonylag hamar felulirodnak a torolt fajlok blokkjai, de mibol gondolod hogy a veletlenszeruen megtalalt adatblokkokbol csak ugy vissza lehet fejteni komplett programokat? Ee egyaltalan, hogyan ferne hozza egy hozzad hasonloan paranoias ember gepehez ez az elkepzelt 'ugyes informatikus'?


Kerlek probald meg ezt a logikat valahogy levezetni, mert szerintem te magad se erted mit akartal ebbol kihozni.

2023. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A vírusirtók néha hamis riasztást adnak. Ezért van a karantén. Ha a karantén után furcsán viselkedik a géped (nekem egyszer nem ment a startmenü), akkor a karanténból még vissza lehet állítani.

A karanténban mindig elkódolt fáljok vannak.Minden vírusirtó saját titkosítást használ. Ezzel megelőzhető hogy más vírusirtó "rátaláljon", vagy hogy az esetleges vírus a karanténban is működni tudjon.


Használni úgy érdemes, hogy a fájlt egy ideig a karanténban hagyod, és ha biztosnak tűnik hogy nem fog hiányozni, akkor törlöd. Mondjuk 1 hét után.


Az ügyes informatikus is csak úgy tudja visszaállítani ahogy Te: Helyreállítás a karanténból. De ha onnan törölve van, az már végleges!

2023. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!