Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nullázódik a lapozófájl...

Miért nullázódik a lapozófájl újraindítás után?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy SSD-t, és rátelepítettem a Windows 7-et.

Folyton kiírta a Windows, hogy kevés a memória, zárjak be egy programot.

(8GB ramom van, az előzőleg telepített Windows soha nem írta ki ezt, és teljesítménybeli problémák se voltak.)

Kis kutatással kiderült, hogy valamiért nincs lapozófájlom.


Megpróbáltam beállítani manuálisan, és működött is azonnal (picit fura volt, hogy nem kell újraindítani hozzá a gépet).

Viszont az első újraindítás után mintha be se állítottam volna, ugyanúgy kiírta a kevés memóriás üzenetet, és a lefoglalt lapozófájl méretnél is nullát ír. Ugyanabban a menüben pedig írja, hogy be van állítva a lapozófájl a kívánt méretre.


sfc /scannow nem hozott semmit, regeditben látszik a PagingFiles-nál, amit beállítottam, pagefile.sys létezik, de az újraindítás óta nem lett módosítva, és a mérete sem akkora, mint amit beállítottam.


Tanácstalan vagyok :(

Egy hozzáértő segítségét nagy örömmel fogadnám.

Előre is köszönöm!



2023. júl. 22. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Ne telepíts hackelt win7-et...
2023. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függetlenül a memóriádnak nem kéne betelnie.

[link]

Ez hasznos lehet.


Amúgy meg szerintem inkább telepíts Windows 10 Home-ot hivatalos forrásból és nem lesz ilyen problémád. 7-es már elavult.

Ingyenesen letölthető és telepíthető, csak érdemes aktiválni.

[link]

2023. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Várd ki amíg a MS kijavítja a win7-ben ezt a bugot.. :)
2023. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves #2!

Az oldalon leírtak szerint állítottam be a lapozófájl méretét, sajnos újraindítás után nincs használatban a beállított érték.

Az újratelepítést / új Windows telepítést szeretném elkerülni ha lehet. Nyilván az megoldaná a problémát, de elég sok időt szántam már a programok telepítésére, és nem szeretném újrakezdeni.

2023. júl. 22. 14:55
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves #1 és #3!

Minden bizonnyal elkerülte a figyelmeteket az utolsó előtti mondatban a “hozzáértő” szó.

Azért köszönöm a válaszotokat!

2023. júl. 22. 15:00
 6/6 anonim válasza:
42%

1-es,3-as hozzászóló - aki 110% ugyanaz a lowlifecsicska - ha értelmeset nem tudsz, akkor legalább hülyeséget ne.


Gondolom te mindig mindenből eredetit telepítesz... Egyébként miből gondolod, hogy nem az? Szerinted eredeti Windows-nál ilyen probléma nem fordulhat elő? Ha igen, miért nem? Hisz olyan okos vagy.


Az értelmes hozzászólónak pedig respect!

2023. júl. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!