Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Merre volna érdemes régi VHS...

Merre volna érdemes régi VHS lejátszót keresnem? Esetleg valami más metódus?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy csomó régi videókazettám. Tartalmuk teljesen ismeretlen, némelyiken van leírás, de sok van, amin nincs. Szeretném őket megnézni/átnézni, nem szeretném megnézetlenül kidobni őket.


Gondoltam veszek egy VHS lejátszót e célból. Na itt a gond, hogy sehol nem találok ilyet, "újat", a használtak pedig a legtöbb esetben ismeretlen minőségűek, nem garantálják a működést.


Merre kellene elindulnom? Tippeket köszönöm, gúnyolódásokat hanyagoljuk, vegyük úgy, hogy megtörténtek, balfék vagy technikából, hülyeségeket kérdezek, nem vagyok szakszerű, ezeket mind tudom.



#önsajnálat #VHS lejátszó #retro felvételek #számomra ezek kincsek #De hol vegyek lejátszót? #tudom, nem vagyok valami jó ebben sem
2023. aug. 16. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Például:

[link]

ha számítógépre akarod átvenni, ajánlatos egy digitalizáló - például ebben a csomagban (van benne Scart-RCA átalakító is):

[link]

2023. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy van ilyen szolgáltatás is:

[link]

(bár most per pillanat zárva vannak)

2023. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2016-ban készült el az utolsó VHS videomagnó, azaz csak használtat fogsz találni.

[link]

2023. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a Vaterán vettem egy 4 fejes Panasonicot (NV-HD 642EE). Nagyon jó a képminősége. Sajnos eléggé lutri a vhs magnó. Most szerencsém volt. Van itthon még három, amivel viszont nem... Mechanikus szerkezet, elkopik, koszolódik. Vannak a Vaterán, akik magnódeckeket, régi hifi cuccokat, és vdeómagnót árulnak nagyobb mennyiségben. Ők felújítják ezeket, mielőtt eladják. Mondjuk, látszik is az áraikon... Ezeknél érdemes nézelődni.


Az USB csatlakozós digitalizálóknak viszont elég gyenge a minősége.

2023. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az emlékmentőkhöz vittem a kazim, kiváló minőségben digitalizálták. Bár én nem kértem, de van ügyfélmagnó szolgáltatásuk, ami óradíjas és pont azt takarja, hogy bele tudsz nézni a kazettákba és kiválasztani, hogy mit digitalizáljanak és mit ne, így a drága digitalizálást már csak olyan anyagra fizeted meg amit akarsz is. Hacsak nem rengeteg kazettáról van szó jobban megéri, mint beszerezni egy magnót, azt szervizben karbantartatni (már ha találsz a környéken, egyre kevesebben foglalkoznak vele), beszerzed a megfelelő digitalizáló berendezéseket és utána még az idő, valós időben kell bejátszani a kazettákat. Én megpróbáltam egy DVD felvevővel, de olyan pocsék lett a végeredmény, hogy inkább elvittem a kazit a profikhoz.
2023. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5.


Elég sok van, sajnos. Nem tudom pontosan a számot, mert 3 különböző helyen pihennek a kazetták, de körülbelül 150-200 darab lehet. Ebből 30 van digitalizálva (a "valódi felvételek" többsége), másik 30 van, ahol pontosan tudom mi van rajta a maradék pedig kérdőjel. Némelyiken van ugyan címke, de vajon az van-e rajta, amit írtak rá? Meg sok az igazán régi kazetta tévés cuccokkal, azok önmagukban is érdekesek volnának.


Persze az is kiderülhet, hogy mind értéktelen a számomra, de valahogy csak úgy ellenőrzés nélkül nincs szívem kidobni. Meg mi van, ha valami mások számára értékes dolgot találok rajta, amit tudom, hogy XY gyűjt és meg is oszt (amennyiben nincsenek jogdíjproblémák)...

2023. aug. 16. 17:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor marad az, hogy veszel egy magnót használtan, keresel egy szervizt és mielőtt bármit beleraksz elviszed bevizsgáltatni és javíttatni ha szükséges. Nem lesz olcsó, de utána lesz egy működő magnód ami egy pár évig megy majd, ha malacod van akár 5-6 évig is, hacsak nem járatod állandóan.
2023. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7.


Van teszt-kazetta, amivel megnézem majd, amit vettem, elvileg jól működőnek titulálták (nem jófogás vagy ilyesmi oldal, ami hemzseg a bűnözőktől), nekem most egyenlőre csak az kell, hogy lejátssza őket és tudjam mi van rajtuk. Utána azok esetében amelyek máshonnan nem pótolhatóak, mehetnek a komolyabb mentésre, pénzért. Csak mind az összeset kicsit nem érné meg.

2023. aug. 19. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!