Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi okoz napi szinten kékhalált...

Mi okoz napi szinten kékhalált, kernel security check failure hibakóddal?

Figyelt kérdés

Mostanában napi egyszer vagy kétszer szinte biztosan megjelenik a kék képernyő, a kernel security check failure hibakóddal, aztán rögtön újra is indul, és minden további probléma nélkül működik tovább a laptop.

Nem vagyok igazán jártas profi módon a gépekben, így valaki részletesen le tudná írni, hogy hogyan tudom ezt a problémát megoldani? Illetve nem tudom milyen adatokat kéne megadnom, hogy segíteni tudjatok, de ha kérdeztek megpróbálok utánanézni. Lenovo laptop, Windows 11 22H2 verzióval.



2023. aug. 17. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Eseménynaplóban/event viewerben pontosabban látod hogy mi történt, ott lesz hibakód amire rákeresve viszonylag könnyen le tudod szűkíteni a dolgot.
2023. aug. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ránéztem, és az az igazság, hogy itt szinte minden percre jelez valami figyelmeztetést vagy hibát, és szinte mindegyik más, nem tudom pontosan melyik az, amelyik a kékhalált okozza.
2023. aug. 17. 11:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan a kritikus hibák(w10 alatt piros karika, benne x - 11 alatt nem tudom, de valószínűleg ehhez nem nyúltak) alapján állíts sorrendet, és egyszerűbb lesz megtalálni a problémát.
2023. aug. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kritikus hibákat listázva többnyire ezt adja ki: A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.

Illetve ezt: A Windows helyreállítási környezet karbantartása meghiúsult.

2023. aug. 17. 16:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez előtt nézd meg milyen hibákat ír, ezt már az újraindulás utáni rendszerfelálláskor kapod. Plusz a hibakódra keress majd rá, ne az üzenetre, magyar hibaüzenetre nem nagyon kapsz értelmes találatot.
2023. aug. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Biztos én vagyok a hülye, sajnos tényleg abszolút nem értek ezekhez, de a konkrét hibakódot sehol nem látom, csak magát az üzenetet.

Az előbb megint megtörtént a probléma, most ezeket listázza közvetlenül a leállás előtt:

Hiba: Autopilot.dll WIL error was reported.

HRESULT: 0x80070491

File: onecoreuap\admin\moderndeployment\autopilot\dll\dllmain.cpp, line 128

Message: NULL

Figyelmeztetés: A hipervizor nem engedélyezte a kockázatcsökkentéseket a mellékcsatorna biztonsági réseinek esetében virtuális gépekhez, mert a HyperThreading engedélyezve van. A virtuális gépek kockázatcsökkentéseinek engedélyezéséhez tiltsa le a HyperThreading funkciót.

Hiba: A memóriaképfájl létrehozása sikeresen befejeződött.

Figyelmeztetés: A fájlrendszerszűrő 'rsKernelEngine' (10.0, ‎2021‎-‎03‎-‎25T16:45:54.000000000Z verzió) nem támogatja az IO.

megkerülését. Támogatott szolgáltatások: 0x7.

Kritikus hibának pedig megint csak azt adja be, amit már írtam az előbb.

2023. aug. 18. 11:01
 7/8 A kérdező kommentje:
BlueScreenView alkalmazás ezt dobja ki: ntoskrnl.exe - bug check code: 0x00000139
2023. aug. 18. 12:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Néhány dolog okozhatja. Leggyakrabban túl hideg vagy túl meleg. Esetleg tört oprendszered van aktivátorral, ami kernel környezetben már betöltõdik, de a felálló Windows biztonság észreveszi. Vagy haldoklik a hdd vagy a videokártya.
2023. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!