Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan oszthatok meg fájlt...

Hogyan oszthatok meg fájlt "felhőben",hogy bármelyik gépen (ahol ez a fájl jelen van), frissüljön, amikor dolgozok benne?

Figyelt kérdés
Egy programot több számítógépen, pl. az otthonin, és munkahelyi számítógépeken is telepítettek és bárhol tudok rajta dolgozni, az adatbázis mindig frissül. Nem hálózatra van kötve, hanem Felhőben van tárolva. Otthon is szeretnék egy fájlt így elérhetővé tenni,ha latopon dolgozom, de ha a Pc-n akkor is ugyanaz legyen hozzáférhető. Megoldható ez valamilyen formában? Vagy ez csak adatbázis hátterű progiknál lehet? Ha meg lehet, akkor tutorialt keresek, de nem tudom, hogyan kereshetek rá.
2023. aug. 20. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden alap szolgáltatónál van ilyen.

Google drive

Microsoft onedrive (ms office ezt használja)

Stb...


Vannak más megoldások is persze. Pl syncthing. De ez szerver híján csak akkor frissül, ha mindkét gépen megy a program.

Vagy üzemeltethetsz saját szervert is, pl nextcloud-dal.

2023. aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Én Google Drive-t használtam mikor még irodában dolgoztam.

Word, Excel, Képek, PDF-ek megosztása biztos működik, de biztos sok rétű a felhasználása. Pont ezért csináltam ezt, mert irodában dolgoztam és hozzá akartam férni a privát cuccaimhoz akár ebédszünetben vagy ha nem volt ügyfél. Telefonon meg egy nem szeretek olvasni hosszabb szöveget, kettő nem kellett mindig mentegetni.


Szóval szerintem ez egy jó dolog. És igen ahogy az előző írta Microsoft Onedrive. Amikor vaciláltam melyikre menjen minden akkor nekem kb ugyanaz volt. Csak akkor a Chrome miatt célszerűbbnek tűnt úgy az egész, de ez már tényleg csak ízlés kérdése.

2023. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. aug. 22. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!