Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » E-mail továbbítás hogyan...

Damn kérdése:

E-mail továbbítás hogyan lehetséges SMS-ként?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy bizonyos szolgáltatóknál lehetséges az, hogy (telefonszámom pl.: 06701234567) e-mailt küldök a 06701234567@szolgaltato.hu-ra és ezt ők továbbítják sms-ként (max 160 karakterig).

Próbáltam kapcsolatba lépni a voda ügyfélszolgálattal, de ott csak pislogtak, majd tovább küldtek a tech supporthoz ahol kérték, hogy írjam le mit akarok majd arra válaszolnak. Úgy sejtem, hogy fogalmuk sincs, annak ellenére, hogy a németországi vodafone ezt biztosan támogatja.


Lenne egy célgépem ahol pontosan erre lenne szükség. A gép e-mailt küld ha gond van amit sms-ben a karbantartók megkapnak.


Igen tudom, hogy vannak külön GSM modulok amibe SIM kártyát rakva ugyanezt meg lehet oldani, de bizonyos okok miatt nekem az e-mail->sms megoldásra lenne szükségem.



2023. aug. 25. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyet külön szolgáltatók szoktak nyújtani (persze nem ingyen), nem a mobilszolgáltatók.
2023. aug. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt e-mail-SMS átjárónak (e-mail-SMS gateway) hívják.

Régen - a mobilinternet elterjedése előtt - még volt ok egy ilyen szolgáltatás életben tartására, de mostanság már nem annyira, egy multinacionális mobilszolgáltató inkább a mobilnet irányába fogja terelni az ügyfeleit (és pusztán a te két szép szemedért nem fog egyedi megoldásokat létrehozni neked).


Találtam egy SMS-kampányra szakosodott magyar céget - nekik van ilyen jellegű szolgáltatásuk is:

[link]

2023. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!