Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezt Linux (Zorin OS) alatt...

Ezt Linux (Zorin OS) alatt meg lehet oldani?

Figyelt kérdés
Van egy felesleges routerem, és arra gondoltam, hogy lehetne belőle WiFi reapeatert csinálni egy gép segítségével. Ugye a windowson van egy olyan funkció, hogy a wifi jelet át tudja vinni ethernetre. Én kerestem ehhez linuxra megoldást, de nem találtam. Meg lehet ezt valahogy csinálni?

2023. aug. 26. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit is szeretnél pontosan?

Ha repeatert egy routerből, akkor nézd meg, lehet, hogy alapból is tudja, csak valami más néven. Ha nem, akkor rakjál rá OpenWRT-t.

Vagy egy gépből szeretnél routert? Akkor meg rakj a gépre OPNsense-et (vagy pfSense-et).

2023. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A GitHub-rol szedd le ezt a git-clone paranccsal:


[link]



Elotte rakd fel a hostapd csomagot.



systemctl start create_ap


systemctl enable create_ap



Megkeresed a Wifi adaptert:


ls /sys/class/net



Aztan:



create_ap eth0 wlan0 halozatneve wifijelszo



39F incel

2023. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gép sem kell hozzá, csak addig, amíg konfigurálod.


Kikapcsolod benne a DHVP-t, beállítasz egy wifit, és kábel segítségével összekötöd a fő routerrel.

Igaz, így két külön wifid lesz, de mindkettőhöz ugyanaz a fő router osztja a címeket, stb-t.

2023. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!