Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptop felelne meg a...

Hortobágyi Dávid kérdése:

Milyen laptop felelne meg a következőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemre vásárolnék laptopot tervező programok (pl. ArchiCad) futtatására a következő specifikációkkal:

(Én nem nagyon boldogulok a laptopok világában, ezért örülnék ha valaki tudna ajánlani hasonlót)


,,8GB DDR4 RAM, videokártya ne alaplapi legyen, és min 4GB, de javasolt 8GB felett. Processzor 3,5GHz és afelett, max 2 éves modell, SSD tárhely 512GB"



2023. aug. 29. 23:03
 1/6 anonim ***** válasza:
2023. aug. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2023. aug. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

RTX 3050(ti) lehetne a GPU így mindenképp

Proci meg akkor bármi, ami jobb, mint az intel 11400H


Gamer kialakítást a nagyonb hűtés miatt érdemes választani.


RAM és SSD utólag bővíthetőek/cserélhetőek, így sokadlagos szempont lehet a kiválasztáskor. RAM-ból pedig 16 giga felé kacsintgass inkább. 8 az netezgetős gépbe elmegy még, de ha egyetemre készülsz, akkor kevés lesz. Sok chrome lapot kell majd egyszerre megnyitni 😉

2023. aug. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én macbookot vettem, en is az egyetem elott allok :)
2023. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%
Nagy koltsegbe nem verném magam, nem a legjobban fizetett mérnöki terület az epìtész, jó lesz az a penz később végzés utan albérletre. Nem ilyen infós vagy mechatronikai mérnök leszel aki kiemelten keres
2023. aug. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Előső egy-két évben és régi fajta 10 éves laptoppal hp pavilion g6 -tal toltam ,az is futtata (kár hogy meghalt az aksija :( ). És most egy Huawi matebook D15-ra váltottam de a cad kb ugyan ugy fut rajta. Használtam vettem . aksija kb 2.5 óra Archicad-t is kibír takarékos módon .

Amikor már modellezni kell ahhoz kell jobb proci és videokártya. Ott még nem járunk de végzősök mondták hogy ahoz jobb egy profibb gépezet. De anélkül meg lehet csinalni csak néha ki dob a program xd.

Nem kell nagy költségekbe verned maga az aksija bírja sokáig aza lényeg aza lényeg.

2023. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!