Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha érdekel a programozás, az...

Ha érdekel a programozás, az "informatika" világa, de annyit sem konyítok hozzá, mint vakond a strandmedencéhez, hol érdemes kezdenem?

Figyelt kérdés

Kérlek, be supportive, valahol el kell kezdeni... :)


Annyi fajta képzést, programozási nyelvet, idegen szavakat látok, hogy belezavarodtam, évén, azt sem tudom, eszik vagy isszák. Tudnátok ajánlani könyveket/ gyakorlatokat, bármit, hol érdemes kezdeni, ha valaki bele szeretné vetni magát ebbe a világba?


Minden tippet, tanácsot, esetlegesen járható utat szívesen fogadok és előre is köszönök! :)



2023. aug. 31. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Codeschool jó kiindulás lehet, vagy milliónyi Youtube csatorna
2023. aug. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

De mivel akarsz foglalkozni, ez a nagy kérdés?

Ha már legalább ez megvan, akkor felmégy ide: [link]

És innen kiválasztod a számodra megfelelő útvonalat.


Ha az olyan fogalmakat, mint "frontend", "backend", "software architect" sem ismered, akkor azokra keress rá.

2023. aug. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

A helyedben elsőnek kipróbálnám otthon. Csak, mert valmi jól hangzik, nem jelenti azt hogy te jó lennél benne és szeretni is fogod.


Meg az IT elég nagy, így jó lenne akár több dolgot is kipróbálni.


Pl.: Egyetem előtt azt hittem, hogy menő a grafikus felületek programozása meg a beágyazott rendszerek, majd Mérnökinformatikus képzésen találkoztam mindkettővel és kiderült, hogy a C++-ban, erős matekot kívánó, shaderek programozása nem az én világom és az is, hogy bár tudtam jó dolgokat alkotni beágyazott területen, de nem bírtam a hardver közeli dolgokat és szimplán nem szerettem.


Végül Java fejlesztő lettem, mert ez tetszett a legtöbban, de persze előtte kipróbáltam kb 10 különféle dolgot. Legtöbbre rá voltam kényszerítve az egyetemen.


Pl.: Információs hálózatok is érdekeltek és volt 2 nagyon jó órám, ahol végig 5-ös voltam, bekerültem egy tehetség gondozó programba is, így majdnem elbácsítottak abba az irányba. Pedig soha sem gondoltam, hogy számomra az egy opció.


Szóval szerintem az a legjobb ha otthon kipróbálsz lehetőleg több dologot. Én a Udemy kurzusokat ajánlom és visszatérsz erre a bootcamp témára 1 év mulva, de valószínűleg ha otthon szórakozol vele egy évet és meglátod a bootcampeknél a tanított témákat, akkor már nem is lesz kedved menni és otthonról folytatod a tanulást.

2023. aug. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Chatgpt. Mindent leprogramoz neked, és meg is magyarázza, ha kéred (bár általában akkor is, ha nem)
2023. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az értékes válaszokat! :)
2023. szept. 1. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!