Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem értek a számítógépekhez,...

Nem értek a számítógépekhez, de megszeretném tanulni. De hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
24 éves fiú vagyok. Hiába vagyok fiatal, de mivel álltalános iskolában infó órákon folyton csak játszotunk és semmit nem tanultunk, középiskolában az infó tanárral meg csak indőjárás jelentést nézegettünk(nem vicc!), és szintén csak játszottunk, így nem tanultam semmit. 10 éve hogy nincs gépem mindent telefonról csinálok, de most vettem egy laptopot, így meg szeretném tudni használni jól. Értem itt azt hogy le tudjak tölteni filmet, újra tudjam rakni, és irodai alkalmazásokat tudjam használni. Angolt nem beszélek így külföldi youtube videók nem jöhetnek szóba. Esetleg egy magyar youtubert tudtok ajánlani vagy könyvet?

2023. aug. 31. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

A legjobb tanár a gyakorlás... egy darabig persze.


Filmletöltés vagy torrent, vagy pl Videa-ról lementés. Lementésre letöltésvezérlőt használnék, ugyan vannak böngészőbe beépülő ez+az, de, a letöltésvezérlőt megállíthatod, és újraindítva folytatja onnan, ahol abbahagyta.


Újrahúzás >>> youtube magyarul is nézhető.


Irodai, eddig mit használtál-láttál?

2023. aug. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még nem láttam, csak most szeptemberbe kezdem az egyetemet és elvégzése után biztos kell használnom valamilyen irodai alkalmazásokat.
2023. aug. 31. 21:25
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Hát most erre mit lehet mondani. Kezdd el használni és ha valahol elakadsz annak nézz utána..


Letölteni filmet nem biztos, hogy érdemes lehet, a torrent nagy mértékben rövidíti az SSD élettartamát, de a Te eszközöd, Te tudod, hogy mit szeretnél csinalni vele.


A Windows telepítést egyelőre hanyagold inkább, de erről pl. számos magyar videó van, hogy hogyan érdemes csinálni.


Irodai alkalmazások szintén olyanok, hogy elkezded használni, és ha elakadsz, akkor utána nézel… de ezekről szintén van könyv, illetve magyar videók is.


Esetleg gyakorlásképpen kicsit később megpróbálhatsz 1-2 informatika érettségi feladatot megcsinálni.


Ha napi szinten használni fogod, akkor nagyon gyorsan rá fogsz érezni a dolgokra.


Pár tanács. Ésszel netezz, a Windows sajnos nem egy iOS/android, pikkpakk benyelhetsz pár vírust, ami azonnal belassítja a géped, esetleg ellopja az adataid (keylogger pl.).

A “tanulási” fázisban szerintem jó lenne egy ESET Internet Security a gépre, diákként kapsz rá kedvezményt is. 1-2 évre érdemes lenne megvenni… sok bajtól megóvhat, ha nem értesz hozzá.

Billentyű kombinációknak nézz utána, amik használatosak a Windows-ban, nagyban megkönnyíti az életed pl. a CTRL+C - CTRL+V…

Ha egy programot telepítesz, amit nem ismersz, mindig nézz előtte utána a gyártó hivatalos oldalán, esetleg keress alternatívákat, nem mindegyik az aminek mutatja magát (Trójai faló vírusok…).

Ha telepítesz valamit ne csak next-next-next-finish legyen a lépés, olvasd el mit akar, mert vannak olyan retek programok, amik még 6 másik programot felrántanak maguk mellé a gépedre, ha nem veszed ki a pipákat, és észre sem veszed…


Egy PC/laptop nem olyan, mint egy mobil eszköz, aktív hűtéssel vannak szerelve 90%-ban, így azzal pl., hogy 1-2 évente elviszed szervizbe, kérni, hogy takarítsák ki és a CPU-t pasztázzák újra az nagyban megnöveli az élettartamát.

2023. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

#3-as vagyok még.


Esetleg, ha szeretnéd vedd fel velem a kapcsolatot privátban. Középsuliban és szakmai képzés alatt foglalkoztam informatika korrepetálással és info érettségi felkészítéssel, illetve jelenleg is IT mérnökként dolgozok.

2023. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

ChatGPT

Rengeteg hülyeséget mond, szóval mindennek utána kell nézned videókban, valós cikkekben. De legalább megtanulsz kutatni

2023. szept. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Bocsánat, inkább bing chat legyen, mert a chatgpt még mindig le van ragadva a múltban (az ingyenes)
2023. szept. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék miért is lettem lepontozva. Mondjátok el nyugodtan melyik állításom nem állja meg a helyét. :D
2023. szept. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
#7 Ez megy itt a gyakorin. Nem érdemes vele foglakozni. Nem a válaszaiddal van bajuk, hanem arra verik ki, ha sikerül 0-ra pontozni egy-egy választ. Mit csináljanak szerncsétlenek, ha csak erre áll fel nekik. Tudod más normális ember tud magának nőt szerezni ezek meg nem, ezért csak a gyakori marad nekik kielégülni.
2023. szept. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

“[…] ráadásul általában MS Office tudást kérnek, ami legfeljebb diákoknak ingyenes.”


Az Office mindenki számára ingyenesen elérhető. Na nem a klasszikus MS Office, hanem a böngészőből futtatható verziója. Regisztrálsz egy ingyenes Microsoft fiókot és megkapod az összes Office applikáció (Word, Excel, PowerPoint, stb.) böngészőből futtatható verzióját hozzá. Nem kell telepíteni semmit, ugyanaz a felület, mint a telepíthető Office, alap feladatokra tökéletesen elég.

2023. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7. utóbbi időben valaki mániákusan lepontozza a válaszokat...úgy vettem észre. Lehet a kérdező, lehet más. Amúgy lexarom, de ezen mi az élvezet...?
2023. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!