Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lépnek ki a játékok? Ez...

Miért lépnek ki a játékok? Ez milyen hiba?

Figyelt kérdés

A Hogwarts Legacy néhány percnyi játék után kifagy majd kilép az alkalmazásból. A másik játékom (Gord) ugyanígy viselkedik csak az még be is dob egy üzenetet:


"dxgi error device removed"


Ez most mit jelent?



#videójáték #error #Hogwarts Legacy #dxgi error device removed
2023. szept. 1. 19:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
dxgi error device removed - Google Search [link]
2023. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kösz a semmit 1-es, magamtól is betudom írni a googléba.


Ettől még a chat GPT-t is hasznosabb volt kérdezni:


"A “dxgi error device removed” hibaüzenet azt jelenti, hogy a DirectX grafikai interfész (DXGI) észlelt egy problémát a videokártyával vagy a grafikai hardverrel kapcsolatosan, ami miatt a játék leállt. Ez a hibaüzenet gyakran akkor jelenik meg, amikor a videokártya túlterhelődik, túlmelegszik vagy nem megfelelően működik.


Lehetséges okok lehetnek például:


1. Videokártya meghibásodása vagy elavult meghajtóprogramok: Ez esetben ajánlott a videokártya meghajtóprogramjainak frissítése vagy újratelepítése.


2. Túlmelegedés: Ha a videokártya túlmelegszik, akkor a rendszer védelmi intézkedésként leállítja a játékot. Ellenőrizze a videokártya hűtését, biztosítva, hogy megfelelően működik, és a számítógép szellőzése is megfelelő legyen.


3. Alacsony tápegység teljesítmény: Ha a tápegység nem képes elegendő energiát biztosítani a videokártya számára, az okozhatja a hibaüzenetet. Ellenőrizze, hogy a számítógép tápegysége megfelelő méretű és teljesítményű-e a használt hardvereihez.


4. Túlhúzás (overclocking): Ha a videokártyát túlhúzza, az azt eredményezheti, hogy a játék hibaüzenetet küld. Ha túlhúzást végezett, próbálja visszaállítani az eredeti beállításokra, hogy megszüntesse a problémát.


5. Háttéralkalmazások vagy konfliktusok: Néhány háttéralkalmazás vagy egyéb szoftver is okozhatja a hibaüzenetet. Próbálja meg bezárni a felesleges programokat és háttéralkalmazásokat, hogy meghatározza, hogy a hiba miattuk jelentkezik-e.


Ha a fenti lépések nem oldják meg a problémát, érdemes lehet konzultálni egy szakemberrel vagy a játék támogatójával további segítségért és tanácsért."



Egyébként néhány hete vittem el a gépem fejleszteni.

A lényeg az, hogy az eladó szinte mindent újonnan vett a gépembe, kivéve videókártyát. Persze előtte megkérdeztem tőle, hogy nagyon széthajtotta-e.

Azt mondta, hogy csak egy hónapik használta és csak 10%-ot húzott rajta, így tolta a Diablo 4-et vele. Lehet hogy az lenne a problémagyökere?

De az én gépembe új vinyót tett és új windowst telepített rá.


Csak a videókártya 120000 ft volt........

2023. szept. 1. 19:57
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Na de ügyes vagy. Rájöttél magadtól a válaszra? Akkor minek írtad ki
2023. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Na de ügyes vagy. Rájöttél magadtól a válaszra? Akkor minek írtad ki"


Pont az a lényeg, hogy nem tudom mi a válasz.....

Akkor a túlhúzás a baj? Most maga a videókártya a sz@r, vagy csak túl van húzva?

2023. szept. 1. 20:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl van húzva biztos, hogy baj nekem egy OC kártya se bírta sokáig a túlhúzást.


Egyébként még mindig nem tudom a típusát a kártyának

2023. szept. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja igen NVIDIA GeForce RTX 2080 11G

Bocsi, hogy eddig nem írtam.

2023. szept. 1. 21:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Gpu vagy alaplap.
2023. szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na jó ezt nem erőltetem tovább. Most ismét bepróbáltam a Hogwars Legacyt. Náhány perc múlva teljesen elsötétült a képernyő és semmire nem reagált a gépem. Nyomtam egy resetet, és monitoron színes csíkok jelentek meg, mint mikor a régi TV nem jól fogta az adást.


Az eszközkezelőben megnézetem az "NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti tulajdonságok" és azt írja: "A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)"


Hétfőn vissza viszem ahonnan vettem az egész gépet.

A hozzászólásokat köszönöm.

2023. szept. 2. 18:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor gpu
2023. szept. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Szoftverben (mint afterburner, gpu tweak pl.) vagy a kartyan kapcsold ki a hazi OC -t

illetve ha van egyeb kapcsolo probald ki, led kikapcsolas, hutes mod atkapcsolas


Drivert torold es tisztan legujabb nem betat probald


pcie (vga) tapcsatikat dugd ujra


tapegyseg is kozrejatszhat ha hibas/silany

2023. szept. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!