Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pontosan mi az a Lapozófájl,...

Pontosan mi az a Lapozófájl, és mi miatt lehet, hogy napról napra növekszik a mérete?

Figyelt kérdés
XP-n A Windows Feladatkezelő-ben a Lapozófájl mérete egyre növekszik, és a gép is elég lassú (LapTop), ami lehet hogy-e miatt van (mert vírust nem talál az avast!). Jelenleg 820 MB -nál jár (és majdnem a teljes oszlopot kitölti). Mi okozhatja ezt?
2009. jan. 1. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:

A Win tobb nap alatt teliszemeteli az osszes rendelkezesere allo memoriat, ergo par naponta erdemes ujrainditani, mert nem folyamatos mukodesre terveztek.

(Tigi)

2009. jan. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lapozófájl --> virtuális memória.


A valós memória méretét meghaladó programokat is lehet futtatni, virtuális memória használatával. Ilyenkor a memóriában vannak a program aktuálisan feldolgozandó részei, a többi a merevlemezen a lapozófájlban. Ha kevés a memóriád (vagy nagy/sok programot futtatsz - esetleg napokig nem indítod újra a számítógépet), akkor a Windows automatikusan megnöveli a lapozófájl méretét. Próbáld meg kézzel beállítani a lapozófájl méretét, XP esetén valós memória és virtuális együtt legalább egy GB legyen meg.


A lassulás pedig lehet a sok feltelepített programtól, amik elindulnak a szgép indulásakor, így folyamatosan használják a processzort is, betöltődnek a memóriába, ezzel kiszorítva a helyet a fontos programok elől, amik emiatt már csak a virtuális memóriába (lapozófájlba) tudnak betöltődni, és kis része tud egyszerre a fizikai memóriában lenni. A sok winyóról memóriába írás (és vissza) lassítja a gépet.


Megoldás lehet, ha a nem használt programokat letörlöd, a kevésbé használtaknál megnézed, mi indul a gépeddel együtt (azok sem kellenek, hogy rögtön be is töltődjenek), és a többi programnál is szelektálod, minek kell állandóan futnia.

Esetleg megpróbálhatod futtatásnál az msconfig parancsot, ezzel az automatikus indulásokat (is) tudod állítani. De csak óvatosan!

2009. jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1%
copypasta
2009. jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

(2. válaszoló vok)


Mármint, hogy én?

Nem, csak 4.éves informatikus, aki Architektúrák I-ből most vizsgázott, és a memóriakezelés alap, a többi meg a miértje.


Amúgy linket kérek, hogy honnan másoltam. Ha szó szerint megtalálod, akkor meghívlak egy sörre (és ne most csinálj egy honlapot :P )

2009. jan. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Tényleg van, mikor több napig csak készenlétben van a PC, gyakrabban kapcsolom majd ki vagy indítom újra. És ezentúl csak a vírusírtó(ka)t hagyom futni állandóan, mint programot.
2009. jan. 2. 12:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lassul a gép, akkor a töredezettségmentesítést ajánlom valami jó (nem windows-os)programmal. Kipróbálhatod még a ccleaner nevű programot, ami eltakarítja a szemetet a gépről.
2010. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

tegyél bele több ramot és akkor gyorsabb lesz. Fa szt filléreskedt egy nyamvadt ramon, én az asztali pc-be tegnap 9500 Ft-ért kaptam újat (és mindenképp újat vegyél!)

Majd húzd újra a rendszert és csak a legfontosabb programkat tedd. Gondolom játszol is rajta, egy laptop nem erre való. vagy veszel akkor egy ritka drága lapostvagy pc. szóval mérlegelj.

Nem vagyok informatikus de 16 éves tapasztalatom van (még a commondorok idején kezdtem) :)

2012. júl. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!