Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen gépet vegyek? Ez jó...

Milyen gépet vegyek? Ez jó konfiguráció?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy új számítógépet amit munkára használnék. Van másik gépem amit magán célra használok, de el szeretném különíteni a kettőt.


A munka amire kell:

- Egyszerre több virtuális gépet futtatni, azokon belül szervert amit a többi géppel terhelünk, persze nem annyira durván

- Photoshop és minimálisabb videó szerkesztő program

- AI képgenerálások, stb.

- Emellett nagy ritkán lehet használnám pár játékra, de semmi extra játék, ilyen LoL, stb.


A konfigurációkhoz nem értek sajnos, nem tudom miből mi lenne a jó, szóval kérlek ne hurrogjatok le, csak tanácsot kérek.


Van egy fontos szempontom viszont, hogy minél tovább jó legyen, a lehető leghuzamosabb ideig lehessen használni mielőtt fejleszteni kéne.


CPU: Mindenképp Intelt szeretnék. Hosszú távra viszont nem tudom melyik a legjobb és melyik a legerősebb. Ezeket néztem:

- i5-10400F 6x4,3GHz

- i5-13400F 10x4,6GHz

- i7-10700F 8x4,8GHz

- i7-13700F 16x5,4GHz


Igazából nekem árból mindegyik beleférne. Nem tudom, hogy egy i5 13. generációs mennyivel jobb, mint az i5 10. generációs. Azt sem tudom, hogy az i5 13. gen jobb-e, mint az i7 10. gen. Hosszú távra kéne és hogy minél jobb legyen, de nem tudom mi köztük a különbség, hogy melyik éri meg ár szerint a legjobban. Itt még abban is segítséget kérek, hogy a K és F jelölések mit jelentenek, mert láttam van olyan is, hogy pl i5-i5-13400KF? Illetve ezek a 6x4, 3GHz mit számítanak?


Videokártya:

- nVidia GeForce GTX1650 4GB

- nVidia GeForce RTX3050 8GB


Itt igazából nem tudom szükség lenne-e az utóbbira. Játékra úgysem kéne, de arra elég lenne az előbbi is. Virtuális gépek, PS, AI képgeneráló szempontjából meg nem tudom, hogy mi lenne a jó.


Alaplap: Sajnos ehhez egyáltalán nem értek. Én egyet néztem ami nem tudom mennyire felelne meg, ha nem jó várok ajánlásokat.

- ASUS H510M-K


Memória: Mindenképp 32GB-osat szeretnék.

- Nincs konkrét, csak valamilyen Kingston 32GB DDR4 3200 MHz


Itt nem tudom van e jelentősége, hogy 32 vagy 2x16, illetve, hogy Kingstonon belül mondjuk melyiket válasszam, mert láttam több ilyet, csak az elnevezésük más.


SSD:

- 1TB Kingston NV2 M.2 SSD


Több tárhely nem kéne, úgyhogy nem tudom kéne-e még több SSD vagy HDD, de ezt elégnek találtam.


A következő 3 kategória nem tudom mennyire fontos, nekem nem tűnt annak, oda ezeket az alapokat néztem.


1, Hálózati kártya:

- Realtek RTL 8111H, Gigabit LAN


2, Hangkártya:

- Realtek® ALC887-VD 7.1 HD


3, PCI:

- PCIe x16 1db / PCIe x1 2db


Tápegység: Mindig látom, hogy a legtöbben ezen szoktak kiakadni, hogy nem szabad gagyit venni meg ezen spórolni, de fogalmam sincs, hogy itt mi lenne jó, úgyhogy tanácsokat várok.


Processzorhűtő: Ugyanaz a helyzet, mint a tápegység esetén.


Rendszer hűtő: Ez sem tudom mennyire fontos, itt is várom a tanácsokat.


Gépház: Nekem nem számít, úgysem fogom nézegetni


Optikai meghajtó: Nem annyira sűrűn használnám, de valami alapot választanék.


Bocsi az összeszedetlenség miatt, csak tényleg nem vagyok hozzáértő, ezért a legtöbb helyen, ahogy itt is, tanácsokat szeretnék kérni!


Talán annyi, hogy ami olyan fontos azon nem akarok spórolni, de szeretném ha 300-ból kijönne valami. Néztem összerakó oldalt, ahol amiket összeírtam a minimálisabbtól olyan 250-300 kijönnek. De lehet valamit túllőttem, de többet nem szeretnék költeni ha nem muszáj.


A válaszokat előre is köszönöm!



2023. szept. 28. 19:05
 1/3 anonim válasza:

Utánanéztem a programoknak amiket írtál és hát ha nem annyira durva a szerver terhelés, akkor mindent egybevetve én a i7-10700F 8x4,8GHz-et javaslom. Ez az optimális keresztmetszet az írtak közül, nem lesz gond a krafftal. Az alaplap is jó amit írtál, ahogy az SSD és a memória is. A hang, háló kártya és a PCI slotok benne vannak az alaplapban, nem kell külön költeni rájuk és nem fontosak különösebben esetedben. A ház és táp amit írni fogok megfelelnek és minőségiek, fölösleges lenne drágábbakat venni. A processzorhoz jár hűtő gyárilag, megteszi. Rendszerhűtőket nem néztem mert ezernyi van belőlük, válassz a ház leírásában megtalálható méretűeket ha kell. VGA-ból a AI képgenerátor programok miatt az erősebbiket javaslom.


i7-10700F 8x4,8GHz 80Ezer

ASUS PRIME H510M-K Alaplap 26EEEEzer

Kingston FURY Beast 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz 30Ezer

ASUS GeForce RTX 3050 8GB GDDR6 128bit 93Ezer

1TB Kingston NV2 M.2 SSD 17Ezer

CHIEFTEC Libra LG-01B-OP 15Ezer, ASUS TA21A MDTower 23Ezer

Chieftec SMART 400W 12cm ATX BOX 80+ GPS-400A8 16Ezer

ASUS DRW-24D5MT 6Ezer

2023. szept. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Ha a legidőtálóbb értelem szerűen a i7-13700F egyébként, ez kétszer annyi mint amit az előbb írtam, teljesítményben 50%-al gyorsabb kb. Tovább lesz elég, mint a régebbi i7, de az is nagyon erős valami.

A gyorsabbik i7-hez ilyen lap kell legalább: ASUS PRIME H610M-K D4 30Ezer

A VGA-n itt lehet hozni az áron, ha a GTX 1650-et veszed, az csak 52Ezer.

Ez is elég lehet, mert nem játszol, de ahogy olvastam az AI képgenerátor szereti az erősebb VGA-t, de hát max többet vársz vele, megcsinálja majd ez is a dolgát. A táp legyen 500W-os ha az erősebb proci kell! Ugyanebből a Chieftecből találsz 500W-osat.

2023. szept. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Memóriából inkább 2x16 gigát tegyél bele, ne 1x32-t, mert akkor gyorsabban tudja kezelni a modulokat a gép (ezt szoktuk úgy mondani, hogy dualban hajtja). És áltanosságban, a késleltetésre kell odafigyelni az azonos méretű, sebességű modulok közt (ezt szokták a shopokban CL-ként jelölni). Ez minél alacsonyabb, annál gyorsabb a memória. Hosszú rendereknél, szerverként működve ez is fontos lehet.


A videókártyából a 3050 mindenképp időtállóbb, mint a 1050, mert ez már tudja a ma divatos fény- és tükröződéskezelési trükköket, meg a "felskálázást" (alacsonyabb felbontásban generál képet, amit aztán AI-val részletesebbé tesz, és ez nálad magasabb képfrissítésként jelenik meg - vagy magasabb részletességként ugyanolyan FPS mellett). Most a LOL-hoz nem kell, később jól jöhet, illetve képszerkesztők, képgenerálók is profitálhatnak belőle.


Tápból inkább egy nagyobbat tennék bele, biztos ami biztos alapon. Mármint nem a jelenlegi konfig-tervhez lenne kevés a 400-500 watt, hanem esetleg későbbi fejlesztésnek lenne gátja egy olyan táp, ami már nem tudna egy combosabb, éhesebb hardvert is ellátni. Tegyük fel, hogy jobban elmész az AI-képgenerálás irányába, és ehhez tennél bele egy böszme videókártyát - és csak tennél bele, mert a tápodnak sem az ereje, sem esetleg a belőle kijövő csatlakozói nem lesznek elégségesek. És akkor a videókártya mellett vehetsz egy nagyobb tápot is (ezt a mostanit meg rakosgathatod, hogy hátha jó lesz valamire). Nagyobb táp nem jelent automatikusan magasabb fogyasztást, vagy zajt, sőt, egy nagyobb táp sokkal kisebb terhelésként éli meg azt a használatot, amivel megkínálod - míg egy majdnem túl kicsi táp meg fejenpörög állandóan és nyilván sokkal hamarabb adja meg magát, ami munkásgépnél különösen fájó tud lenni. Főleg ha kijön a füst, végigmegy a 220, és szikrák közt töröl mindent az SSD-ről...


Éppen a későbbi fejleszthetőség miatt érdemes nagy formátumú házat venned, amiben elfér akár egy 30 centinél hosszabb videókártya is. Nem biztos, hogy most teszed bele, de lásd a fenti okfejtést! Ha a videókártya mellé tápot és házat is kell venned, akkor még fájóbb lesz a fejlesztés költsége.


Tárhely - ebből soha nem elég, főleg a videók, képek zabálják két pofára. Nem olyan drágák az SSD-k, érdemes lehet nagyobbat is venni. És ha már adatbiztonság - két meghajtó, lehetőleg fizikailag is külön helyen stb-stb... Szóval tárhelyből most tennék bele többet, akár raid-be is kötve, és valahol még elhelyeznék egy biztonsági mentős megoldást is. Ha tényleg munkára kell, akkor villámgyorsan végig tudod gondolni, hogy ha elvesznek adataid, akkor micsoda kiesés, időben, pénzben, reputációban, ha egyszer csak az ügyfelednek azt kell mondani, hogy nemhogy a határidőt nem fogod tartani de az eddigi cuccai sincsenek már meg, és nem is lesznek...

2023. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!