Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan legyen elektrosztatikus...

Hogyan legyen elektrosztatikus a kezed, csavarhúzód... hogyan kell leföldelni?

Figyelt kérdés
PC építés előtt vagyok... október közepén szándékozom építeni.. egyedül szeretném. Vettem ESD kesztyűt, de mégis azért tudni szeretném ezt, nem akarok galibát.

2023. okt. 2. 04:49
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Picit tulgondolod. Hacsak nem valami ultrasz.r, statikusan feltoltodo muanyag padlod van, teljesen felesleges ilyenekkel bohockodni. Tucatnyi gepet raktam ossze itthon, nemelyiket tobbszor is atepitesek miatt, es sosem volt szuksegem ilyesmire.


Lefoldelni egyebkent vezetekkel kell, a legkozelebbi foldelesi ponthoz mint pl. festetlen fem futescso, vizcsap, vagy epp a konnektor foldeloerintkezoje.

2023. okt. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Ahogy az előző, én is rengeteg gépet raktam össze. Soha nem használtam semmiféle antisztatikus izét. Soha nem volt semmi probléma miatta.

Túl van ez egy kicsit lihegve.

2023. okt. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de mér van túllihegve miközben alapvető dolognak tartja az összes útmutató? :D
2023. okt. 2. 07:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Melyik utmutato?
2023. okt. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gyakori93 ***** válasza:
47%
Megfogod a radiátort. És kész is a földelés. Utánna nyugodtan szerelheted a gépet. Számtalan gépet csináltam már. Még volt hogy müködés közben. Soha semmi baj nem volt ezzel.
2023. okt. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

"miközben alapvető dolognak tartja az összes útmutató? :D"


Felelősséghárítás miatt :)


Egy 30-40-80 000 dolláros szerverhez földeld le magad, de egy otthoni gépszereléshez kb felesleges.

2023. okt. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!