Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » El sem indul vagy kidob AAA...

AspireV3 kérdése:

El sem indul vagy kidob AAA jatekokbol?

Figyelt kérdés

Hali

Kb 1 hete a 16gb (DDR4 3200Mhz) ramombol a gepem csak 8 at latott/hasznalt. Biosba probaltam korrigalni (Profil 2 stb). Nem igazan segitett majd szetszedtem a gepemet gomb ellemet is kivettem ramokat at tettem mas slotba illetve kulon kulon is probalgattam.. sok sok probalkozas utan egyszercsak ujra latta a 16gb ramot. Azota tokeletesen mukodik es latja.

Majd gondoltam akkor mar jatszok egyet ha mar minden oke ujbol. Meglepodve tapasztaltam h a Warzone konkretan el sem indul, a Forza Horizon 5 viszont elindult egeszen addig meg ra nem mentem a Jatek betoltese/Inditas gombra. Azonnal kidobott (se hibauzenet se semmi csak szimplan kidob amit inditanam a jatekot, de a menube nyugodtan flangalhatok). Olyan jatekok mint pl ETS2 vagy World Of Warships viszont gond nelkul megy.

Le ellenoriztem a drivereket minden friss es telepitve van (Nvidia experience, Driver booster 11, windows frissitesek stb)

Valaki valami otlet? Valaki azt javasolta h windows ujrarakasa.. de mielott megtennem kivancsi vagytok ti mit mondok hatha van mas megoldas

Gepem Win 10, Ryzen 7 2700X, RTX2070, MSI b450 tomahawk, 16gb 3200mhz,

Koszonom elore is az osszes hozzaszolast



2023. okt. 2. 22:01
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
100%

Pont ilyen szarokat ne használj, mint a Driver Booster. Ha valami hát az rendesen el tudja cs**szni a drivereket és az operációs rendszert is.


A videokártyán kívül amúgy se nagyon kell frissítgetni a drivereket, csak ha kimondottan baj van a hardverrel amit hajtanak. A videokártyát meg manuálisan is tudod frissíteni.


Én amúgy úgy szoktam hogy hajítok be valami maghajtót, a többit addig lehúzom. Arra rakok egy próba rendszert + a szoftvert ami korábban nem ment. Egyből kiderül hogy a hiba hardveres vagy szoftveres.

Időigényes megoldás, de még mindig jobb, mint mindent legyalulni egy bejáratott rendszerről.

2023. okt. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy látod a második RAM-ot még nem biztos hogy jó is. Az operációs rendszernek elég egy, de a játék elkezdi telepakolni és ahogy eljut a hibás stickhez (vagy annak a hibás chipjéhez) vége. Memtest86-ot futtass, ha hibát jelez a RAM modul elektronikai hulladék.
2023. okt. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bocsanat a kesoi valaszert. Koszonom mind a ket hozzaszolast.

Memtestet csinaltam kulon kulon a ramokkal slot 2 be mind ketto egymas utan. Egyik PASS lett tehat 0 hiba minden oke a masik viszont mar a 20. masodpercbe bedobta az elso errort majd konkretan 1334 errornal hagyta abba es az eredmeny termeszetesen FAIL

Ugy hogy be kell ruhazzak egy uj ramra.

2023. okt. 5. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!