Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Jó config, kevés fps?

Jó config, kevés fps?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy config: i7-7700, 16gb DDR4 ram, Liteon 550W táp, gtx 1660 super. Ezelőtt egy I5-7400 volt benne, amit direkt azért cseréltem le, mert azt hittem,az okozza a problémát. Minden egyes játékban érzékelem azt, hogy a videókártya egyszerűen max 30-40 %on pörög ingame. Fortniteba van ilyen 50-70 fpsem közepes beállításokon, magason meg kb 10-20. Ráadásul még ez az 50 fps is dropol le. De minden játéknál ez van kb, valamelyiknél nagyobb beállításokon kapok nagyobb fpst, de folyamat dropol… Proci általában 60%on pörög, túlmelegedés nincs. SSD-n van a rendszer. Volt nemrég windows újratelepítés is, nem segített, szinte teljesen tanácstalan vagyok. Nem kellene ennyire gyengének lennie ennek a confignak…



2023. okt. 26. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyenge alaplapi FSB ?

(ha még van olyan?)

Nem tudom most minek nevezik, északi kapu vagy déli?


Régi nóta, hogy nagyot tudó részhardverek alá kis sávszélességű alaplapot raknak, vagy az alaplap automatikusan nem tudja a nagyobb sávszélességet hozni, csak valami saját spéci driverrel, ami bekapcsolja rajta a "turbóchippet".


Ameddig ez nincsen addig meg a windows / egyéb certified saját kókler xar húzza a taknyát a kijelzőn...

2023. okt. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Régebbi gépeimnél (amikor még gépezgettem), volt olyan malőr is, hogy az alaplap csak a 2x-es grafikai gyorsítást hozta alapból, hiába tudott a VGA akár 8x-ost is, ameddig nem másztam be a biosba és nem kapcsoltam át és mentettem el, addig csak a gagyit hozta...
2023. okt. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt kár volt váltani. Már gondolom, mert rohadt drágán adogatják az i7 procikat minden szériában... érdemesebb lett volna AM4 (~ryzen 4500-3600-5500) vagy 12100F-re váltani (ram akár maradhatott volna, csak alaplap+proci csere). Kb másfélszer erősebb lenne, párezerrel drágábban.


Amúgy viszont igen, ennél sokkal jobban kéne futnia. Bár attól függ.. fortnite az első UE5 engine-es játék, tehát brutál magas a gépigénye max grafikán. Nem játszok vele, nem tudom miket implementáltak, de ha rendesen benne van a nanite, lumen és társai, akkor azok még egy RTX 4090-et is megzabálnak, nem csoda ha 10 fps-ed van.

Videó elején mutatja a beállításokat, és elvileg hasít neki... [link]



Szóval másik játékokra térjünk rá inkább, ott hogyan teljesít?

2023. okt. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kártya nem bányász volt?

Ha igen akkor lehet flashelni kell a bios-t rajta.

Windows újra telepítés után drivert felraktad?

2023. okt. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1-es: nem tudom, volt rajta bios frissítés is mikor már elegem volt egyszer😅. Asus Aspire Gx 781 a lap neve.

2-es: Azt hol lehet bekapcsolni ha belehet? Amúgy voltam már bent biosba, csak az alapokat tudom állítgatni, ennyire fix nem bírok belemászni

3-as: Erős bottleneck gyanúm volt azért váltottam. Az AMD-t sosem szerettem, Intel párti vagyok. Pubg egyébként érdekes, mert ha mindent maxra veszek, egyáltalán nem laggolok. 1080p. CS2 full lowon 60-70 néha 50 fps. Battlefield 5 full lowon 40 fps, dropol 10-20ra. Forza 5 full lowon játszhatatlanul fut. Watch Dogs 2 55-60 fps, droppolgat animációknál vagy interakcióknál. God of war full lowon 35-40 fps. Fogalmam sincs miért lehet ez:/

4es: van egy ismerősömnek egy ilyen boltja, elvileg azt mondta nem volt bányászva rajta. De van rá még gari is.

Amíg nem tettem fel a driverjét, nem is érzékelte a kártyát.

2023. okt. 26. 15:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!