Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a pillanatkép...

Mi a különbség a pillanatkép készítés és a merevlemez klónozása között?

Figyelt kérdés

A napokban feltettem egy Ubuntut. Elég sok időt rászantam, mire mindent jól bekonfiguráltam saját tetszésem szerint.


Régen úgy csináltam a mentést, hogy a dd-vel teljesen átklónoztam a merevlemezt.


A timeshiftet viszont még egészen eddig nem próbáltam. Tegnapelőtt egy külső merevlemezre csináltam a rendszerről egy pillanatképet.

Kb. 5 perc alatt megcsinálta. Mindezt a dd legalább egy óráig darálta.


Ha a rendszert mindkét esetben ugyanúgy visszaállítom akkor mi a különbség? Egyébként láttam, hogy a dd is tud pillanatképet csinálni. De akkor nem értem mi a különbség?



#Linux, dd,, timeshift
nov. 9. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Timeshift csak pusztán a rendszerről - a szigorúan vett rendszerállományokról - készít mentést, a dd-vel készített lemezkép meg a teljes adathordozóról/partícióról - ez utóbbi nagyobb méretű
nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A klónozás egy buta módszer és egy egész lemezt igényel, míg a mentés egy file csak egy akármilyen (pl hálózati) meghajtón is működik. Használd inkább a clonezillát.


A pillanatkép pedig csak adott működő rendszer alatt állítható vissza, ha az működésképtelenné válik (pl megdöglik a hdd) akkor semmit se ér.

nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A timeshift olyan, hogy lehet sőt javasolt külső tárolóra menteni, csak az a feltétel, hogy legyen azon is egy linux. Ha elcsesznék valamit a tiszta rendszeren, akkor a külsőről bootolva elvileg visszaállna a beconfolt telepítés idejére.


Akkor eddig feleslegesen klónoztam. A clonezillát használtam egy időben, de mindig valami hibaüzenetbe futottam.


Én hülye meg mindig teljes klónozást csináltam, holott erre a feladattal elég lett volna egy pillanatkép is. Köszönöm a válaszokat.

nov. 9. 16:32
 4/4 A kérdező kommentje:

A pillanatkép pedig csak adott működő rendszer alatt állítható vissza, ha az működésképtelenné válik (pl megdöglik a hdd) akkor semmit se ér.


Ezt azért megcáfolnám. A napokban például a dd programmal készítettem egy snapshotot külső merevlemezre, telepítés utáni frissen bekonfigurált rendszerről.


Utána direkt elbarmoltam a rendszert. Live Linux cd-ről bootolva pedig a dd-vel simán vissza tudtam állítani a rendszert a telepítés napjára. 18p alatt tökéletesen visszaált az egész rendszer.


A klónozást létre lehet hozni egy elérési útvonalba is imageként, akkor pedig a céllemezen még fennmaradó szabad hely simán particonálható.

dec. 27. 05:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!