Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van-e ilyen Linuxos asztali...

Van-e ilyen Linuxos asztali környezet, vagy egyéb megoldás?

Figyelt kérdés
Érintőképernyős eszközre (Shuttle X50V4) kellene. A lényeg, hogy olyasmi megoldás kellene, hogy a Windows 10-hez hasonlóan kezelje az egeret/érintőt. Ez annyit jelent, hogy amikor egeret használok, akkor rendesen legyen egérmutató, viszont ha megérintem a képernyőt, akkor tűnjön el a mutató teljesen, és csak akkor jöjjön vissza, ha megmozdítom az egeret. A Windows ilyenkor az érintések helyén megjelenít ilyen köröket is, ez egyáltalán nem fontos, inkább az, hogy az érintőképernyő használatakor teljesen szűnjön meg a mutató, tehát olyan legyen, mint mondjuk egy mobil vagy tablet. Van valami speciális asztali környezet, ami pont erre való, vagy beállítható ilyenre? Esetleg bármi más megoldás erre? Annyi még fontos, hogy az érintőképernyőhöz kell egy zárt illesztőprogram (nélküle egyáltalán nem működik), ami csak X11 alatt megy, tehát ne legyen Wayland. Jelenleg amúgy Fedora 38 van a szóban forgó eszközre telepítve Xfce-vel, eléggé hülyén működik így, az érintőképernyővel tudom a mutatót húzogatni, mintha egy sima tapipad lenne, nekem nem tetszik így.

2023. nov. 9. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezen:

[link]

fórumtopik szerint létezik egy unclutter:

[link]

nevű alkalmazás, ami elrejti az egérkurzort, ha az nincs használatban.

2023. nov. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal a kde plasma és a gnome is így müködik. Plasmánál, ha alapból waylandet rak fel a disztró, akkor ha felrakod az x11-et repóból, bejelentkezéskor ki tudod választani, hogy azt használja.
2023. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
android is felvarrható rá...
nov. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!