Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adott egy Speedport W724v...

Adott egy Speedport W724v telekomos router, szeretném összekötni egy mikrotik routerrel?

Figyelt kérdés
Összedugtam eth1 - eth1 porton őket, a Speedport-ot lelőttem, Passthrough beállítva, jelszó elrontva, Mikrotik szépen rácsatlakozik PPPoE kapcsolatként, van net! Viszont az Androidos Set Top Boxok nem működnek! Az eth1 portra kértem egy dhcp client-tet, ezzel kaptam egy ip címet a Speedporttól! Beállítottam az IGMP Proxy-t a Mikrotiken, felvettem a szükséges route szabályokat és a firewall szabályokat, de megindul egy pillanatra és meg is áll! Tudna valaki segíteni, hogy kellene ezt megoldani? Vagy valami jó leírás?

nov. 12. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
A speedportba menjen a box. Az IPTV-hez nem kell a PPPoE, más csatornán működik.
nov. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerettem volna kikerülni Speedportot, tudom, hogy nem kell a PPPoE kapcsolat hozzá! Sajnos nem tudom megoldani a kábeles bedugást a Set Top Boxok-ba, mert messze vannak, ezért szerettem volna továbbküldeni egy MikroTikbe a netet és a TV-t is, az közelebb lenne Set Top Box-okhoz és wifin menne a TV és a net is. A net működik is szépen, de a TV csak megindul és pár másodperc múlva meg is áll! Szerintem valami route szabály vagy valami hiányzik még, de nem jövök rá! Egy TP-link repeater-rel van most megoldva a TV része, a PPPoE kapcsolatot pedig visszaadtam ideiglenesen a Speedport-nak!
nov. 12. 21:40
 3/4 anonim ***** válasza:

"...mert messze vannak..."

100 méteren túl? Az UTP kábel ugyanis 100 méterig garantáltan működik.

nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincsenek messze! Nincs 100m! A TP-Link repeater átviszi, de szeretném megszüntetni és a Speedportot is csak modemként szeretném használni! Ez lenne a lényeg!
nov. 12. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!