Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Eddig szóltak a hangfalak...

B~Way kérdése:

Eddig szóltak a hangfalak mostmár nem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Megpróbálom összeszedni hogy mi a baj és mivel próbálkoztam eddig.


Adott egy 2.1 logitek hangfal PC-hez. Eddig működött rendesen viszont 2 napja történt vele valami. Egyszer csak délutánra el ment a hang, nem tudtam eldönteni mi lehet a baja, Ha a PC hátuljába dugom a Jack-et akkor felismeri hogy csatlakoztattam(valamit) de semmi nem történik. Megy a hang a háttérben (Vezérlőpult-Hang részen látszik a skálán). Hang nincs.

Előre dugtam a kábelt mert elől is van headsetnek csatlakozó, ott fel ismeri mint Fejhallgató és szol a 2 kis hangszóró a Subwoofer nem, semmi reakció. Ez ment neki 1 napig mára bekapcsoltam a gépet és már úgy se.

Na akkor vissza hátra mert nem a csatlakozóval van a baj(szerintem), belementem a beállításokba (Vezérlőpult-Hang-Hangszórók beállítása) és ott csak azok az opciók vannak hogy "Sztereo; Kvadrofon;5.1;7.1"


Sztereo kellene nekem mert az a két hangfalas és mivel ennek a hangfalnak külön kábel vezet a Sub-ba a kis hangszóróktól automatikusan át vezeti a basszust (Legalábbis eddig ment neki valahogy). most nem szól rajta csak egy nagyon halvány gyenge hang (ha fel veszem 100% ra a hangerőt és oda rakom a fülem)Ez korábban szólt rendesen amikor itt rányomtam a tesztre kb 1 éve.

Namármost ha át rakom Kvadrofonra felugrik a jobb és bal hátsó hangfal mint opció. Na azon meg egyből üvölt a kis hangszóró mind a kettő RL+RR, de SUB még mindig nincs.

Át rakom 5.1 re ott a SUB, semmi hang. Youtube bass test semmi hang.


Rákerestem realtek-re, azt mondják azzal tudom beállítani, nekem nincs meg felrakom mondom. Kapok egy ilyet:


"Nem található a jelen eszközmeghajtó programcsomag által támogatott eszközmeghajtó."


Oké, biztos olyan hangkártyám van ami nem támogatja a realteket o.O (Lentebb írom mim van HWinfo szerint)

Másik amit erre találtam az a Realtek Audio Control volt hogy szedjek le, Az sikeresen települt Win store-ból de ezt írta:


"Az RPC szolgáltatáshoz való csatlakozás sikertelen"


Dírekt elhoztam egy szomszédom 2.1 es hangfalszettjét amit most vett a hétvégén Trust Rumax GTX635 (Nem nem a reklám helye tudom :D ) és azzal se. se kép se hang. ugyan ez.


és itt most meg akadtam. Tudna nekem segíteni valahogy?


A hangkártyám amit ír a HWinfo:

2 féle hang fül van. az egyik: Intel Kaby Lake- High Definition Audio/ cAVS (Intel csinál hangkártyát? ez uj :O)

Második mégjobb :D : NVIDIA GP104-High Definition Audio controller



Sok lett tudom, bocsánat, de tudom azt is hogy annak aki ért hozzá ez semmire sem elég. Ha valaki hajlandó segíteni mit hol találok és mi kell akkor leírom azt is. Annyi mindent találtam már neten hogy a végén már nemtudom mit akartak töröltetni a Vez.pult-felügyeleti eszközök-Szolgáltatások ból. Teljesen hülyének érzem már magam,így nem tudok mást mint tőletek segítséget kérni!



2023. nov. 21. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csinálj rendszer-visszaállítást, ha be van kapcsolva egy régebbi időpontra.

Vagy driver eltávolítás, újraindítás, talán segít. Másik gépen kipróbálnám a hangfalat, tök jól szólnak ezek Logitech-ek.

2023. nov. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendszer-visszaállítás megtörtént és nem javította ki. 2 héttel ezelőtti időre nyomtam. Nem javult meg. Kipróbáltam, működött a másik gépen. Rákötöttem a laptopomra is. ott is tökéletesen ment
2023. nov. 21. 16:34
 3/11 anonim ***** válasza:

"Intel csinál hangkártyát? ez uj :O"


Nem csinál... Az alaplap gyártója integrálja.


"Második mégjobb :D"


És ezen mi röhögni való van?


Mikor kipróbáltad a géped az nvidia hangkimenetével vagy másik hangkártyával, mit tapasztaltál?

2023. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"És ezen mi röhögni való van?"


Az hogy nem is hallottam még arról hogy NVIDIA hanggal foglalkozna. Maradi vagyok.


De ahhoz hogy mit tapasztaltam tudnom kellene hogy melyik melyik.

Kettő hely van ahová be tudom dugni a hangfalat. Hátul a sok színes (Rózsaszín,zöld,sárga,fekete) közül a feketébe amire az van írva hogy Rear meg elől a számítógépház elején van egy olyan bemenet amihez oda van festve a headset jel.


És a tapasztalat mind a kettőnél ugyan az. Nincs hang csak a fent említett módon.

Annyival az első dugalj kiegészül, hogy ha oda dugom akkor feljön egy ablak (csak az elsőnél) hogy mit csatlakoztattam, hangfal,mikrofon,headset) és bármit választok ki nincs hang kivéve a headset-nél. Akkor van hang de basszus nincs csak magashang a két kis hangfalból

2023. nov. 21. 17:53
 5/11 anonim ***** válasza:

"Hátul a sok színes (Rózsaszín,zöld,sárga,fekete) közül a feketébe amire az van írva hogy Rear"

Hátul miért a feketébe dugod? 2.0 hangfalat ami sima sztereónak számít a zöldbe kell, mert az a vonal kimenet.

2023. nov. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocs az elírásért 2.1 hangfal.
2023. nov. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csinálj friss telepítést, ha másik gépen működik rendesen! Akkor kiderül hamar, hogy hardveres-szoftveres-e a jelenség oka.

(...szerintem)

2023. nov. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Eddig is a feketébe volt és ment. Most rákötöttem egy laptopra na ott megy a sub. Nem tudom mi lehet a baja.

Amúgyis újra akartam rakni a PC-t.


Megnézem hogy úgy jó-e majd. szerintem hétvégén

2023. nov. 22. 17:54
 9/11 A kérdező kommentje:

Nos. Újra telepítettem a gépet.

Az a mostani állapot hogy Jobb oldali hangszóró szól rendesen. Bal oldali hangszóró full néma (Ha átnyomom a full balanszt a bal oldalira akkor is a jobb szól csak nagyon nagyon halkan. Sub most szól.


Direkt vettem egy vadonatúj hangfalat mert ugy voltam vele biztos azzal van a baj de ugyan ez a felállás a frissen vásárolt hangfallal is. Jobb szól, bal semmi sub poroszkál de az se tűnik egészségesnek

nov. 29. 19:43
 10/11 anonim ***** válasza:

A dugaljnál van akkor gond. Alkoholba mártst be a dugót, párszor ki-be húzkodás, aztán fújj bele. 96% alkohol kéne.... gyógyszertárban adnak fél decit, általában.

Driverek telepítve vannak...gondolom.

nov. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!