Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miként tudok rájönni, mi...

Miként tudok rájönni, mi foglalja el számítógép C meghajtón a helyet, ha nem az alkalmazások (oda telepített programok) azok?

Figyelt kérdés

Négy (családi) felhasználója van a gépnek, én vagyok a rendszergazda a gépen. A Gépház/Tárterület azt jelzi:

- 231GB-ból 106MB szabad (tegnap még 1GB körül volt)

- más felhasználók 112GB

- Alkalmazások és szolgáltatások 81,7GB

- Egyéb 2,23GB

- Ideiglenes fájok 995MB


Alapvetően külső meghajtón tárolunk filmeket, képeket, zenéket. Nem értem, akkor mi foglalta el a helyet. Már ott tartunk, hogy a Chrome böngésző sem hajlandó menni. 106MB szabad esetében nem csoda :-(

Avast Cleanup Premiummal sem sikerült annyira kitakarítani, hogy jelentősen növekedjen a hely.

Elnézést, ha hülyeséget kérdeztem! Előre is köszi a segítséget!


Ez egy öreg gép, a kicsivel jobb notebook nemrég megadta magát és ünnepek előtt nem telik javításra. (nem volt betervezve) :-(



dec. 10. 13:09
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

A rendszervisszaállítás is rengeteg helyet szokott foglalni.

Futtass lemezkarbantartót, és töröld a felesleges fájlokat és árnyékmásolatokat.

dec. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

- beépített lemezkarbantartó (adminként indítva)

- Tree Size free program

dec. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván a felhasználó mappák vannak tele, a desktopra mentett cuccok is a rendszermeghajtón vannak, ha nem helyezed át őket másfele.

Nézd meg WizTree vagy Windirstat segítségével, hogy mi foglalja a helyet.

dec. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a 112 giga gyanúsan sok, ha nem program. Lehet valamelyik gyerek házi feladat mappája. Minden, ami az Asztal/Dokumentumok mappában van, az a C-t foglalja. A terület-diagnosztika (tree size) jó kiindulási alap, vagy csak simán a C/Felhasználók mappán ha rajta tartod az egeret, kiírja a mappa méretét. Ha az egyik felhasználónál van pl. 100 gigás mappa, a többinél összesen tíz, meg is van a válasz.
dec. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!