Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért éri meg a youtubereknek...

Miért éri meg a youtubereknek egyszerre több csatornát fenntartani/csinálni?

Figyelt kérdés
Rengeteg youtubernál látok minimum 2 vagy akár több csatornát is. Csak példának ott vannak a TheVR-os srácok. Van VOD, fő, tech (és talán még ezen kívül is van más). Ha minden igaz akkor a youtube megtekintések (reklám) után fizet. Ha most 2x50 vagy 1x100 megtekintés van az elméletben ugyan annyi pénz. A youtube-on van lista készítés így papíron el lehet mindent szeparálni mindent. Egyszerű ember vagyok én szeretek 1 dologba időt feccölni és nem megosztani azt. Így jön a kérdés, hogy ennek financiális (pl partnerség) oka van, vagy simén tulgondolom és a jobb áttekinthetőség és szeparáltság miatt van így?

dec. 27. 14:16
A kérdező szavazást indított:
Financiális oka van
Csak a jobb rendezhetőség miatt
8 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Is-is. De inkábba rendezhetőség. A lényeg az, hogy olyan tartalmkat jelenítsenek meg, ami a nézőt érdekli. Ezért nem okádnak ki minden szir-szart egy helyre, mert így sokaknál olyan tartalmak jelennének meg ajánlásként, ami totál nem érdekli őket. Ez az egész csatornát lehúzná, aminek már pénzügyi látszata is van.


De a lényeg inkább tényleg az, hogy a nézők könnyebben hozzáférjenek az őket érdeklő tartalmakhoz, és jobb ajánlásokat tegyen a YT algoritmus.


Tehát akik ilyen szélesebb igényeket elégítenek ki, mint a thevr, ahol van podcast, gameplay, tech, meg a shortcutok, és végül a főcsatorna... kell. Mert pl én imádom a srácokat, de nem akarom, hogy lássak az ajánlásomban egy podcast vagy gameplay videót. Mert ami érdekel, arra úgyis rákeresek majd. De az ökörségeiket meg imádom. Ennyi. Tökéletes a mostani rendszer.

dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ment a zöld pacsi, köszi :3
dec. 27. 14:34
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

"A youtube-on van lista készítés így papíron el lehet mindent szeparálni mindent"

Ezt nem értem, a YT nem papíralapú.


"a jobb áttekinthetőség és szeparáltság miatt van így"

Igen.


"szeretek 1 dologba időt feccölni és nem megosztani azt"

Ha csinálnak egy egyórás podcastot, egy háromórás játékvideót és egy 10 perces kütyübemutatót, azt egy csatornára feltöltve is kb. 7 óra munka, ha három külön csatornára, max. 5 perccel több a feltöltés. Vagy az a baj, hogy több mindent csinálnak, még ha egy csatornán is csinálnák?

dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Hogy ha a youtube fogja magát, és az egyik csatornájukat csak úgy random letiltja, akkor ne menjen a levesbe minden videójuk.
dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom az algoritmus szempontjából is jobb, ha egy csatornán hasonló tartalmak vannak.
dec. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen sok YouTuber dilemmázik, hogy hogyan érdemesebb csinálni. Mindenkinek más a megközelítése, tapasztalatai.


Van akinek inkább az jön be, hogy minden vegyesen van, mert így mindent egy helyen találnak meg, nem osztja meg annyira a közönséget. Főleg ha még nem is annyira nagyon sok videót tesznek fel és azt is hol ebben, hol abban a műfajban, akkor nem biztos, hogy érdemes a kevés feltöltést is elosztani két vagy több csatorna felé.

Más meg máshogyan gondolkodik.


A The VR pl. viszonylag eltérő tematikával dolgozik és meglehetősen termelékenyek is, így nekik a témák szétbontása jobban bejöhet. Nem biztos, hogy mindenkit ugyanaz érdekel. Aki megnézi a gameplayt nem biztos, hogy érdekli a podcast vagy a kütyüzés és fordítva is igaz, hogy aki futás, kutyasétáltatás vagy vezetés közben podcastként hallgatja őket (de valamiért kényelmesebb neki YouTubeon tennie, mint Spotify vagy más podcast felületen - én is így vagyok vele), akkor annak ne keveredjenek be közé más egyéb, inkább nézni való videók.


A videók hossza is okozhat gondot, ha nagyon eltér, mert akik egy csatornán beállnak az 5-10-15 perces videók nézésére, azok nem biztos, hogy 1-2 órás podcastokat is ugyanúgy meghallgatnak - eleve nem is biztos, hogy olyan időszakban kezdenek el videókat nézni, amikor volna ilyen hosszú videókra/podcastokra is idejük. Ez viszont a nézettségi adatokat leronthatja, ha vegyesen van mindenféle tartalom egy csatornán és nem csak viszonylag egyforma hosszúságú videók.

Különösen a shorts megjelenése bolygatta meg nagyon a videó hosszokat. Ezért van, hogy sokan inkább csináltak egy külön shorts csatornát és oda tolnak rövidke videókat és nem a normál csatornájukon csinálják. Elvben most már kezd a YouTube is észbe kapni és a shorts statisztikákat külön kezelni, de azért kellően nagy a katyvasz ezt illetően.

jan. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!