Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lefoglalt számítógépemet újra...

Lefoglalt számítógépemet újra átnézik?

Figyelt kérdés

Még tavaly Szeptemberbe lefoglalták a számítógépemet, mert beléptem egy Informatikai rendszerbe, és töröltem a Neptun fiókot ( felfüggesztettem ).

Most direkt ez irányába mentek, mindent megtudtak, és újra átnézik a gépemet, visszamenőleg 3évre, és új vádpontokat fognak rám terhelni... Eddig van 9 ellenem. (Személyes adatokkal való vissza élés) - Azért mert le volt töltve a gépemre egy "lakcímkártya, és egy személyi"... Hozzá teszem, sosem használtam...

Most ami volt a gépemen, mindent újra áttúrnak, bár nem emlékszek rá,hogy illegális dolgot csináltam, az utóbbi időbe csak háborús dolgokat nézegettem, és googléztem.



jan. 8. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

"Lefoglalt számítógépemet újra átnézik?"

"ami volt a gépemen, mindent újra áttúrnak"


Tehát igen.

jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
"és új vádpontokat fognak rám terhelni" -> És ezt mi alapján? A géped tartalma alapján? Vagy aztól függetlenül?
jan. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A számítógépem tartalma alapján igen. És azon függetlenül nem tudom.. Mert a személyi/lakcím kártya "másolata" nem minősül vissza élésnek.

Holott nem is éltem vissza vele, nem regisztráltam be sehova.

Kevés a bizonyíték ellenem, és újra áttúrják a (magánéletem) is amiket 2017-2019be is csináltam, ami nem erre az ügyre kapcsolható, azzal is elővehetnek ?

jan. 8. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, bármit találnak elővesznek. De meg is érdemled ha bűnöző vagy, nem léphetsz be mások fiókjával semmilyen rendszerbe. A gmailbe se, nem hogy a Neptun admin részlegére. Bár ilyesmire bizonyítékot nehezen fognak találni.
jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bármiért elővehetnek ami nem évült még el. Ha tényleg ártatlan vagy akkor miért zavar ha átnézik? Ha meg elkövettél dolgokat akkor meg helyes is ha átnézik.
jan. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Tehát te engedély nélkül, illetéktelenül megszerezted, és tároltad valaki a más lakcímkártyájáról készült képet. Ez alsó hangon is a GDPR durva megsértése, de lehet, hogy még mást is kimerít.

Illetőleg gondolom, nem a saját fiókod megszüntetése miatt emeltek vádat ellened. Talán vállalni kellene a tetteidért a felelősséget! Jó, hogy azt nem várod, hogy szentté avassanak...

De tudom, felültél arra a vonatra, miszerint ami online történik, az senkit nem érdekel, meg hiába tesz valaki feljelentést, úgysem foglalkoznak ilyenekkel. Aztán kiderült, hogy mégis.


Egyébként: ha találnak más, nem magánvádas bűncselekményre vagy vétségre bizonyítékot, akkor azzal kapcsolatban is megvádolhatnak.

jan. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!