Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha a windows 7-es laptopomon...

Ha a windows 7-es laptopomon nincs alap word dokumentum, hanem csak egy másik fajtája és azt elküldöm valakinek, azt ugyanúgy meg tudja nyitni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ha valakinek nem az a fajta szövegírós mappája van a számítógépén, attól még meg tudja nézni? Vagy esetleg le lehet tölteni valahonnan a standard Word dokumentumot, vagy csak abba tudok írni ami van? Gyakorlatilag teljesen olyan, mint a hagyományos Word csak más a neve.

jan. 11. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a WordPad lesz az, az van alapból Windows 7-en. Az ha jól tudom, vagy .doc, vagy .rtf formátumban ment, amiket akármelyik más, kulturált szövegszerkesztő meg tud nyitni.

Letölteni meg legálisan és ingyen nem lehet wordöt, vagy megveszed, vagy használod továbbra is a beépített WordPadot, vagy használsz más (ingyenes) szövegszerkesztőket, mint például:

- LibreOffice: [link]

- OnlyOffice: [link]

- WPS Office: [link]

- FreeOffice: [link]

- Vagy használsz valami online szerkesztőt.

Én a LibreOffice-t használom már évek óta. Ha lényeges, hogy nagyon hasonlítson kinézetében a Wordhöz, akkor inkább az OnlyOffice-t tudnám ajánlani.

jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk rohadtul elmondhattad volna mi a neve 😃 én is wordpadra tippelnék.


A felsoroltakon felül:

Onedrive-ban tudsz online MS officeban ténykedni, vagy a google drive-ban is tudsz, de az saját formátumban készít, viszont bármikor exportálhatod msoffice formátumba


A lényeg, hogy .doc vagy .docx legyen a kiterjesztés. Ez az MS office, pontosabban a Word fájlformátuma.


Ha pedig esetleg olyan dokumentumot akarsz küldeni, amit a másik félnek nem kell, vagy egyenesen tilos szerkesztenie, akkor PDF-be konvertáld át. Az 100% olyan lesz nála, mint nálad.

jan. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajna nem vagyok laptop közelben, így most nem tudom megmondani, hogy mi a neve.
jan. 11. 10:54
 4/6 A kérdező kommentje:
Rich Text dokumentum a neve. Nem tudom kinek ismerős. De ha mondjuk email-ben elküldök benne egy szöveget, de neki nincs ilyen a gépén, attól még kompatibilis? Ergo, meg tudja nyitni?
jan. 11. 22:12
 5/6 anonim ***** válasza:

"Rich Text dokumentum a neve."

Azaz röviden RTF. Ez egy elég általános formátum, gyakorlatilag minden szövegszerkesztő meg tudja nyitni.

jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszi. Így ezen a néven nem ismertem. Nem így írja.
jan. 12. 17:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!