Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopra melyik a jobb Linuxos...

Laptopra melyik a jobb Linuxos asztali környezet ez a 2 közül?

Figyelt kérdés
GNOME vagy KDE Plasma? Igazából egy 10-11 éves Dell Latitude E5530-ra lenne. Jelenleg Linux Mint van rajta Cinnamonnal, de majd le fogom cserélni a HDD-t SSD-re, illetve a 4GB RAM-ot 8GB-ra, akkor majd Fedorát szeretnék rá, csak azt nem tudom eldönteni, hogy ez a 2 asztali környezet közül melyik lenne a kényelmesebb egy laptopon. Asztali gépen nálam a Plasma a nyerő, viszont a GNOME-ban van néhány funkció, ami laptopon előny. Van benne egy olyan energiagazdálkodási funkció, ami 3 szintes, ez az akkumulátor miatt hasznos lehet, ilyet a Plasmában nem láttam. Illetve a GNOME tudtommal touchpad gesztusokat is tud kezelni, a Plasma nem tudom, hogy tud-e ilyet. Bár inkább KDE párti vagyok, lehet, hogy ebben az esetben a GNOME érné meg jobban. A teljesítménnyel nem lenne baj, ennél jóval öregebb gépen is használtam már mindkettőt.

jan. 16. 20:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Szerinted érdemes költeni erre a laptopra?
jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Kérdés nélkül vágom rá a KDE-t. A GNOME számomra egy hányadék, mióta a 3-ban dobtak minden addigi alapot. Lehet felőlem 100 szintű akkukímélés, meg be is nyelheti tövig, akkor sem fogok ajánlani egy ilyen átgondolatlan fost. Mondjuk a KDE meg kb. bloatware, de még mindig ezerszer jobb.


Ilyen gépre amúgy én XFCE-t tennék. Egyszerű, testreszabható, és kíméletesen bánik az erőforrásokkal.

jan. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gnome elég érdekesen működik, részemről használhatatlan. Ha a kettő közül kell választani, egyértelműen KDE.
jan. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gentoojedi ***** válasza:

Kérdező


Miért nem győződsz meg magad? Fogd a Mintet és tegyél fel egy gnomeot meg egy kde-t és nézd meg. Aztán, ha azon nem győz meg a kde, akkor egy olyan disztrót próbálj ki, ami a KDE-t preferálja. Szerintem Fedora pont Gnommal erősebb. KDE-hez inkább KDE Neont vagy openSuSE-t tegyél fel és azokat nézd meg.

jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Thunderfairy ***** válasza:
10-11 éves gépre Xfce való. Egyébként én Gnome-t semmiképpen nem tennék rá. Három igazán jó Linux grafikus környezet van. Ezek: KDE Plasma, Cinnamon és Xfce. Nem kötelező a Gnome. Nyugodtan tedd fel a KDE-t ha az tetszik és birja is a gép.
jan. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gentoojedi ***** válasza:

#5


A Mate Desktopról se feledkezzünk meg. Az a gnome2 forkja. Amúgy, ha csak a teljesítmény szempontjából aggályos Gnome3, azt is lehet fallback módban használni. Legalábbis debianban van egy rakat kiegészítő hozzá, amivel le lehet csupaszítani.

jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Maradj a vanilla gnome fedoranal. A kde am is csak spin. Nem hivatalos. Nekem is az van. A kde amugy is egy csomo elotelepitett programmal erkezik. A saját ökoszisztémájával. Pl kmail, ktorrent stb. Amiket en speciel nem használok, igy csak zavarnak.
jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ohh es a gnome extension/tweak modulokkal teljesen atrendezheted, felokosithatod a kinezetet.
jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Pl kmail, ktorrent stb. Amiket en speciel nem használok, igy csak zavarnak."


Töröld le.

jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Idő az is. Meg, hogy felrakjam amit használok. Akkor már olyan disztribet választok ahol minél kevesebbet kell a program összeállítással foglalkozni.🙂
jan. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!