Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja a barátnőm...

Mi lehet a baja a barátnőm gépének? Asztmondta mikor bekapcsolja nem jön be semmi kép csak sípól a gép. Hogyan / Mivel lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a RAM vagy a videó kártya el halálozott.


Szedjétek le az oldalát és azt a kártyát amihez a monditor csatlakozik,egy kicsit mozgassátok meg.Majd láttok ott 1 vagy több kis lapokat is,amik benne van egy foglalatban.az a RAM.Azokat is mozgassátok meg,vegyétek ki-rakjátok visza.


Nálam kb 3x történt ilyesmi,1x a graff kártya 2x pedig a RAM volt a ludas.Szerintem ezt a 2 nézzétek meg...

2010. okt. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megcsináltam ezeket a gép már beindult úgy ahogy szokot de utána egy ilyen képet hozz ki mindig [link] betettem a telepitőlemezt megnyomtam az entert de majdnem teljesen ugyanezt hozta ki


Mi baja van?

2010. okt. 24. 08:02
 3/4 anonim ***** válasza:

A Telepítő lemezt valamiért nem látja.

A kérdés az hogy magát a lemezt nem látja vagy a telepítő lemez nem boot lemezként lett ki írva?


Ha a lemezt nem látja,az abban az esetben fordúlhat elő ha több meghajtó van a gépben vagy hibás a meghajtó.

A meghajtó működött előtte rendesen?Beolvasta a lemezeket?


Ha igen és csak egy CD/DVD meghajtó van a gépben,akkor biztos hogy a telepítő lemez nem boot lemezként lett ki írva.


Ha Windows XP-t akarsz telepíteni,

ezt úgy tudod megoldani,hogy DOS-ból indítod a telepítést.Be kell szerezned egy Win98 vagy WinME indító lemezt,floppyt és arról be tölteni a DOS-t CD meghajtó támogatással.Majd a WinXP telepítő lemezen az i386 könyvtárban találod a setupldr.exe-t.Ezt kell el indítani DOS alatt hogy a telepítést meg kezdje....


Ha nem tudsz DOS indító lemezt be szerezni,vagy túl nehéznek találod,akkor szerezz be egy másik Win telepítő lemezt.

2010. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy ha úgy érted hogy nem akarsz Windows-t telepíteni,csak ezt hozza be akkor a BIOS-ban be kell állítani hogy HDD-ről boot-oljon mert jelenleg CD-ről akar: "Boot from CD".


A BIOS-t általában F2-vel lehet be hozni,de ez erősen alaplap függő.

2010. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!