Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Akkor most vége a digi mobilna...

Akkor most vége a digi mobilnak és nem is lesz több digis mobil szolgáltatás?

Figyelt kérdés

#Vodafone #Digi #Mobil szolgáltatás
jan. 18. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudok róla, hogy megszüntetnék az élő csomagokat, de vásárolni már rég nem lehet ezeket.
jan. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem értesítettek még róla. Bár az rettentően szemét dolog így is, hogy be kell kapcsolni a roamingot, hogy használni lehessen, közben meg a frászt hozza az emberre, hogy nehogy külföldi hálózatra tévedjen, mert akkor meg a gatyáját ráfizetheti az ember. Tudom azért van, mert már nem a saját hálózatát használja, de akkor is, ez így igen nagy szemétség a digitől.
jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Pont arról van szó, hogy megmarad!! Mindenki maradhat digimobilos, aki eddig is az volt. Az árakon sokat emelnek, és asszem 3 mbps-re csökkentik a mobilnet sebességet is, de még így is nagyon kedvező ár/értékűek a csomagok a versenytársakhoz képest. Mindezt úgy, hogy Vodafone hálózatot használnak, tehát rendes a lefedettség országszerte.


Bár ez a netsebesség amúgy már eléggé zavaró lehet egyeseknek, mert 1080p youtube videóhoz ez kevés lehet. Bár aki meg erre használja, annak a 30-50GB adatkeret is kevés, szóval ez talán nem nagy érvágás. Tiktok/insta reels megy ezzel a netsebességgel is... meg a 720p YT is.


Az pedig nyilvánvaló... már lassan 1 éve... asszem 2023 április óta nem lehet új digimobil szerződést kötni, és az eredeti hálózatot kikapcsolták, nem élnek a digi-s adótornyok/frekvenciák (voda hálózatra költöztek). Aki előtte benne volt, azok maradhatnak. Tehát bizonyos szempontból rég vége lett.


Sajnálom, hogy nem hagyta a kormány ezt a versenyt, de nagy cél volt, hogy a telekom szektort bevasalják. Pedig nem csak egy alap budget szolgáltató volt ez, hanem tényleg irányt mutattak fejlesztésben is. Sok helyen jártak mindenki előtt. Kinek mit intézett a kormánya...

jan. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Annó használtam 2020 ban a 15gb csomagot és teljesen jól működött


Viszont a otthoni szolgáltatásban nagyon gagyik most digi optika net van 1000mb/s csomag de csak 90mb/s jön folyamatosan


Annó előtte UPC voltunk 500 csomag és 516 mb/ mertem egyszer de átlagosan 480-503 jött

Egyre rosszabb lassan minden kormány kéz alá kerül

jan. 19. 01:40
 5/9 anonim ***** válasza:

"otthoni szolgáltatásban nagyon gagyik most digi optika net van 1000mb/s csomag de csak 90mb/s jön folyamatosan"

Nekem is 1 GB-s optikai netwm van a DIGInel es jogszabalyi eloiras miatt 850-900 mb/sec lehet lefele, ennyi kb a garantalt. Ennyi is, ha rakotod a sebessegellenorzot a bejovo vegpontra a routeren. Az, hogy szar a routeren a WIFId, az mar nem szolgaltatoi felelosseg. Nekem is lassitja, ez a routertol es a wifit vevo keszulekek kepessegeitol fugg.

Ha viszont a routerhez kabelesen hozzakapcsolod a gepet es ugyis csak 90-et mer, akkor hibabejelentest kell tenni. Ha pedig nem javitjak, akkor szerzodesszegesert feljelentes!

jan. 19. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
#5: Én inkább arra tippelnék, hogy az illető egyik eszköze nem gigabites, hanem csak 100Mbps-t tud. A 90Mbps ugyanis tipikus érték ilyen eszközök esetében.
jan. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:
@6: még egy lehetséges ok: a hozzánk beállított ONT 4 LAN nem mindegyik gigabites. Nem mindegy, melyikbe dugod a készüléket...
jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 Igen, irtam azt is, hogy a keszulekek kepessegeitol is fugg. Objektiv merest is lehet keszittetni a kiszallo szakemberrel, viszont ha kiderul, hogy a felhasznalo keszulekeinek a hibajabol lassu a net es nem a szolgaltato reszerol van a lassusag, akkir a kiszallasi dij a felhasznalot terheli.
jan. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#5

KÖZVETLENÜL A MODEMRE kábellel mértem gigabites asztali géppel

márc. 28. 15:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!