Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kéne egy kis segítség online...

Kéne egy kis segítség online rádióval kapcsolatban. Hogyan tudom megváltoztatni az Icecast stream URL-jét?

Figyelt kérdés
Rádiót indítottunk a VPS szerveremen az icecast segítségével. Mivel az icecast által generált linkben benne van a VPS IP címe, ( http://*vpsipcíme*:8000/hitradioh1/stream) meg akartuk változtatni. A változtatásoknál a következőket hajtottam végre: Létrehoztam a hitradioh1.hu domainhez egy stream.hitradioh1.hu aldomaint, amit a VPS IP címére irányítottam át egy "A" rekorddal. Ezután a Puttyn keresztül megváltoztattam az icecast beállításainál a "<localhost>"-ot a stream.hitradioh1.hu aldomainre. Ezután feljött egy hiba, ugyanis a Butt nem csatlakozott a stream.hitradioh1.hu aldomainen keresztül a szerverhez. Ekkor a következőket tettem: megnyitottam a gépen (melyen a Butt található) a "C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts" fájlt szövegszerkesztőben. Módosítottam: a fájlt kiegészítettem ezzel a sorral, "*vpsipcíme* stream.hitradioh1.hu", majd mentettem. Ezután a Buttnak sikerült kapcsolódni a szerverhez a stream.hitradioh1.hu aldomainen keresztül. Az icecast szerver listen URL-nek ezt írja: [link] (ez is volt a célom) De akadt egy még az eddigieknél is ,,szebb" probléma, miszerint az új link csak azon a gépen működik, amelyen a fentebb leírt változtatásokat végrehajtottam. Gondoltam arra, hogy a TTL nem járt még le a rekordban, (10 percre volt állítva) de így bő 2 óra elteltével, azt kell mondjam, sikerült megbizonyosodni, hogy nem ez a probléma. Az egész lényege az lenne, hogy az IP cím ne legyen benne a stream linkben, mert úgy gondolom, hogy ez nem tesz hozzá semmi ,,szépséget'' a VPS szerver biztonságához, bár azon az icecast2-n kívül nem sok mindent találnának. :) Tehát a lényeg, hogy a linkben ne legyen benne az IP. De ha egyáltalán nem probléma az IP nyilvánossága mondjuk a DDoS védelem miatt, (nem nagyon értek ehhez) akkor megnyugodtam. Köszi a segítséget!

jan. 30. 21:12
 1/7 anonim válasza:

A Butt kliens nem használja a DNS-t a szerver eléréséhez, ezért a hosts fájlba kell bejegyzést adnia, amely a stream.hitradioh1.hu domaint a szerver IP-címéhez kapcsolja.

Ezt követően módosítania kell a Butt beállításait, hogy a "Use DNS" opció "Igen" értékre legyen állítva.

Ha a Butt kliens nem rendelkezik ezzel az opcióval, akkor telepítenie kell a Streamlink nevű klienst. A Streamlink képes használni a DNS-t a szerver eléréséhez.

jan. 31. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem értem a streamhez, de ha a hosts fájlban van összerendelve a stream.hitradioh1.hu az IP címmel, akkor persze, hogy máshonnan nem fogod tudni elérni! A DNS rekordot kell rendbe tenni, ott van a hiba.
jan. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 Tehát, ha jól értem, a DNS rekord, amit létrehoztam a stream.hitradioh1.hu aldomainre, valószínűleg nem irányít át az IP címre?
jan. 31. 09:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van. Ha megpingeled, akkor látod is, hogy nem tudja feloldani a nevet.
jan. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És akkor mit tudok tenni? Töröljem a rekordot és adjam hozzá újra?
jan. 31. 11:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem a CNAME rekordot kéne beállítani a stream.hitradioh1.hu-hoz.
jan. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na végül megoldódott, nem a szolgáltatónál, hanem a Cpanelben kellett hozzáadni az A rekordot.
febr. 1. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!